Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Więcej chętnych niż mieszkań w nowym bloku w Chrzanowie i zaskarżony przetarg na jego budowę

30.11.2023 10:00 | 1 komentarz | 5 374 odsłon | Łukasz Dulowski
Do piątku, 1 grudnia, można jeszcze składać wnioski o wynajem planowanych mieszkań. Tymczasem jedna z firm, biorąca udział w przetargu, zarzuciła inwestorowi utrudnianie uczciwej konkurencji.
1
Więcej chętnych niż mieszkań w nowym bloku w Chrzanowie i zaskarżony przetarg na jego budowę
Wizualizacja nowego bloku na osiedlu Północ w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dokumenty dotyczące wynajmu można składać na dzienniku podawczym w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie. Do środy, 29 listopada, wnioski złożyło 68 rodzin.

Obiekt wielorodzinny, zaprojektowany na 66 mieszkań, ma być zlokalizowany na łące w sąsiedztwie Ronda Ofiar Faszyzmu (skrzyżowanie Zielonej, Mieszka I i Sikorskiego) na chrzanowskim osiedlu Północ.

Ostateczne stawki czynszu będą znane po przetargu. Już teraz burmistrz Robert Maciaszek mówi, że wartość jednego metra kwadratowego powinna wynosić w granicach 8 tys. zł.

- Ten blok będzie jednym z najnowocześniejszych w powiecie chrzanowskim, tani w eksploatacji, z podziemnymi garażami. Niemniej jednak nowoczesna technologia kosztuje, a my szliśmy na jakość - podkreśla. - Nie można kosztu mkw. w bloku SIM porównywać do obiektów deweloperskich, np. przy Partyzantów czy Leśnej w Chrzanowie. Tam są mieszkania „gołe", które dopiero trzeba wykończyć, a to - w zależności od standardu - dodatkowe 2 tys. zł za mkw. My oferujemy mieszkania „pod klucz". W łazienkach są płytki, umywalki, wszędzie są zrobione podłogi. Wystarczy tylko wnieść meble i można mieszkać - stwierdza burmistrz Maciaszek.

Inwestorem jest spółka Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe „Zagłębie" z siedzibą w Sosnowcu. We wtorek zamieściła na swojej stronie odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, które złożyła spółka PBO Śląsk z Sosnowca. Zaskarżyła zmiany, które w listopadzie SIM wprowadził do przetargu. Uważa, że teraz w ogłoszeniu o zamówieniu są zbyt wyśrubowane warunki pozwalające na udział w tym postępowaniu. To - zdaniem skarżącego - utrudnia uczciwą konkurencję oraz narusza zasady równego traktowania wykonawców.

Rozprawa w tej sprawie w Krajowej Izbie Odwoławczej w Warszawie ma się odbyć we wtorek, 5 grudnia.

Więcej na ten temat piszemy w najnowszym wydaniu „Przełomu", dostępnym również W WERSJI ELEKTRONICZNEJ.