Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Finalista MasterChefa na pikniku w Porębie Żegoty (WIDEO,ZDJĘCIA)

08.10.2023 21:52 | 0 komentarzy | 3 529 odsłony | Michał Papiernik
Mariusz Szwed poprowadził konkurs pod nazwą "Porębski Mistrz Pizzy".
0
Finalista MasterChefa na pikniku w Porębie Żegoty (WIDEO,ZDJĘCIA)
Laureaci konkursu prowadzonego przez Mariusza Szweda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Integracyjny piknik odbył się na terenie Starego Dworu Maciejówka w Porębie Żegoty.

Do konkursu literacko-kulinarnego "Porębski Mistrz Pizzy" przystąpiło sześć zespołów. Składał się z dwóch części. Pierwszą była prezentacja zespołów oraz przygotowanego wcześniej przepisu. Miał być przepisem babci, lub wiązać się z jakąś tradycją. W drugiej części zespoły miały do przygotowania pizzę z dostępnych składników.

Inspiracją konkursu był program telewizyjny MasterChef oraz książka Małgorzaty Strzałkowskiej "Rymowane przepisy na kuchenne popisy".

Oceniane były: pomysłowość, walory estetyczne, współpraca w zespole oraz smak potrawy.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna "Porębskie Diabliki" w składzie: Ewelina Szymeczko, Agata Szymeczko oraz Wiktor Książek). Drugie przypadło zespołowi "Niezłe Ziółka" (Anna Biel, Róża Rozpądek, Szymon Rozpądek). Z trzeciego miejsca na podium cieszyła się ekipa "Pizza Girls" (Iwona Warchoł, Eliza Warchoł, Kamila Hapek).

Przemysław Rejdych, członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego, poodbnie jak w innych wioskach, zorganizował zawody o tytuł najsilniejszej i najsilniejszego mieszkańca Poręby Żegoty.

Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Ząbek, a najlepszą z kobiet okazała się Maja Łyczyszyńska.

Oprócz tego odbył się także konkurs na czas w alkogoglach i narkogoglach.

Ciekawym akcentem imprezy była wystawa malarstwa Karoliny Starnowskiej, mieszkanki Poręby Żegoty, która jest obecnie studentką II roku konserwacji i restauracji dzieł sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Artystkę fascynuje realizm i malarstwo iluzjonistyczne, skupiające się wokół tematyki draperii, martwych natur i rzeczy użytku codziennego.

Na uczestników pikniku czekał darmowy poczęstunek w postaci pysznej kiełbaski, pizzy i ciast.

Na koniec nie zabrakło również zabawy tanecznej.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty, Koło Gospodyń Wiejskich Porębianie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni, Stary Dwór Maciejówka oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.