Trzebinia wygrywa pierwszy domowy mecz w tym sezonie

30.09.2023 00:15 | 0 komentarzy | 3 423 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze MKS Trzebinia pokonali w piątkowym meczu IV ligi  Wierchy Rabka-Zdrój.

0

IV liga małopolska

MKS Trzebinia - Wierchy Rabka-Zdrój 4-1 (2-0)

1-0 Oskar Chechelski (6), 2-0 Łukasz Sosnowski (12), 3-0 Norbert Uchacz (61), 3-1 Michał Sobek (80-karny), 4-1 Szymon Kurek (90)

MKS: Nowicki - Zembol, Matyja, Jampich, Uchacz (73. Sz. Kurek), Sosnowski, K. Kalinowski (70. Kikla), Kura (73. Bień), Ł. Skrzypek, Wójcik (84. Koźlik), Chechelski (84. Zybiński)

Piątkowy mecz rozpoczął się z opóźnieniem. W związku z zaległościami finansowymi i sytuacją organizacyjną w klubie, drużyna zdecydowała bowiem o wyjściu na boisko 10 minut później, niż był zaplanowany początek meczu.

Trener Wojciech Skrzypek dokonał kilku roszad w wyjściowej jedenastce, w porównaniu z ostatnim meczem. Od pierwszej minuty zagrał m.in. debiutujący w bramce MKS Eryk Nowicki.

Nie minął kwadrans spotkania, a trzebinianie prowadzili już 2-0, dzięki trafieniom Oskara Chechelskiego i Łukasza Sosnowskiego.

Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 61. minuty. Wówczas bramkarza gości pokonał Norbert Uchacz.

W 80. minucie przyjezdni zdołali odrobić część strat, dzięki bramce Michała Sobka z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. W końcówce spotkania zwycięstwo MKS przypieczętował Szymon Kurek.

„Żółto-czarni" odnieśli tym samym pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością i jednocześnie drugie w tych rozgrywkach.