Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zagrają z Rosją w Libiążu

09.07.2010 18:35 | 0 komentarzy | 3 406 odsłony | red
Mecze Polski z Rosją oraz Rosji z Finalndią będą mogli na żywo obejrzeć kibice na stadionie w Libiążu, w ramach sierpniowych Mistrzostw Europy piłkarzy-amatorów.
0
Zagrają z Rosją w Libiążu
Piłkarz Alwerni Paweł Sawczuk (czerwony strój) został powołany do wstępnej kadry na Region's Cup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecze Polski z Rosją oraz Rosji z Finalndią będą mogli na żywo obejrzeć kibice na stadionie w Libiążu, w ramach sierpniowych Mistrzostw Europy piłkarzy-amatorów.

Półfinałowy turniej UEFA Region's Cup będzie gościł w Libiążu, Myślenicach i Wolbromiu. Na stadionach w tych trzech małopolskich miastach rywalizować będą ekipy z Polski, Białorusi, Finlandii i Rosji.

Na obiekcie libiąskiej Janiny zostaną rozegrane dwa z sześciu planowanych spotkań: Polska-Rosja (3 sierpnia) i Rosja Finlandia 7 sierpnia). Nasz kraj reprezentować będzie kadra Małopolski – zwycięzca ubiegłorocznej rywalizacji krajowej.

Do wstępnej 30-osobowej kadry, trenerzy Michał Królikowski i Tadeusz Piotrowski powołali trzech piłkarzy, związanych z powiatem chrzanowskim: Artura Szlęzaka z Janiny Libiąż, Przemysława Knapika, pochodzącego z Chrzanowa gracza Beskidu Andrychów oraz Pawła Sawczuka z MKS-u Alwernia. W gronie nominowanych zawodników (reprezentujących barwy 14 klubów) znalazł się także gracz Kmity Zabierzów Paweł Wojdała, występujący w przeszłości m.in. w Świcie Krzeszowice i MKS-ie Trzebinia-Siersza.
Na 21 lipca planowana jest konsultacja wewnętrzna w Krakowie, a sześć dni później mecz z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz w Myślenicach.

Z nominowanej trzydziestki, na początku sierpnia, szkoleniowcy wybiorą osiemnastkę na mistrzostwa.
- Należy pamiętać, że część zawodników może w międzyczasie trafić do zawodowych klubów i na Region's Cup nie będą mogli wystąpić – zaznacza Piotrowski.

Terminarz półfinałowego turnieju UEFA Regions' Cup w Małopolsce
3 sierpnia, godz. 16, Libiąż - Polska - Rosja
3 sierpnia, godz. 18, Wolbrom - Finlandia - Białoruś
5 sierpnia, godz. 17, Wolbrom - Polska - Finlandia
5 sierpnia, godz. 17, Myślenice - Białoruś - Rosja
7 sierpnia, godz. 17, Libiąż - Rosja - Finlandia
7 sierpnia, godz. 17, Myślenice - Białoruś – Polska
(MK)