Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Plastikowy płot w Psarach już stoi

26.06.2023 09:57 | 4 komentarze | 6 186 odsłon | Alicja Molenda
Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 10:57
W ub. tygodniu zakończyły się prace związane z montażem nowej części ogrodzenia szkolnego boiska. Ma to związek z procesem, jaki wytoczył gminie sąsiad tej nieruchomości.
4
Plastikowy płot w Psarach już stoi
Na szkolnej skarpie SP w Psarach stanęło plastikowe ogrodzenie boiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że dotychczasowe, metalowe ogrodzenie boiska i odgłosy stamtąd, zakłócały spokój jednemu z sąsiadów podstawówki w Psarach. Gmina zlekceważyła jego problem, nie zareagowała także na warunki sądowego zabezpieczenie pozwu, czyli ograniczenie godzin funkcjonowania obiektu i propozycje rozwiązania problemu. Sąd wymierzył gminie za to karę (57 tys. zł), której nie zapłaciła w terminie. Komornik wyegzekował ją więc  z odsetkami.

W końcu burmistrz zdecydował, że wymieni metalowe ogrodzene boiska na plastikowe. Za syntetyczną siatkę gmina zapłaciła 27 tys. zł z. Prace zakończyły się wraz  z końcem roku szkolnego.

- To nie daje gwarancji, ale chcemy spróbować kompromisu - powiedział burmistrz na kwietniowym zebraniu wiejskim w Psarach.

Przypomnijmy, że powodowie (Tomasz H. i Ewa Cz.) wskazywali już dawno na różne rozwiązania: montaż piłkochwytów, budowę ekranów dźwiękochłonnych wokół boiska sportowego, wymianę tablic do kosza na boisku na tłumiące uderzenie piłek i ograniczenie godzin użytkowania boiska.

Trudno teraz stwierdzić, jaki nowe ogrodzenie będzie miało wpływ na toczący sie proces sądowy, czy usatysfakcjonuje sąsiada szkoły. Na ten moment nie wiadomo też, czy z boiska i położonego obok placu zabaw w ogóle mogoą korzystać w czasie wakacji, bo ograniczenia sądowe mówi o dniach wolnych od nauki. Mieszkańcy czekają na jakiś jasny komunikat w tej sprawie. Nowa sołtyska obiecała dopytać w gminie.