Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Komunikacyjny chaos po zamknięciu rynku

29.07.2010 13:44 | 9 komentarzy | 8 539 odsłon | red
W czwartek, około godz. 9 drogowcy zamknęli dla ruchu fragment drogi wojewódzkiej przecinającej trzebiński Rynek.
9
TRZEBINIA. Komunikacyjny chaos po zamknięciu rynku
Dzisiaj rano, kierowcy, mimo zakazu, wjeżdżali na plac budowy. Ruchem, kierowali drogowcy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek, około godz. 9 drogowcy zamknęli dla ruchu fragment drogi wojewódzkiej przecinającej trzebiński Rynek.

Wielu kierowców, nie zważając na tablice informujące o zmianach organizacji jazdy i znaki zakazu ruchu, wjeżdżało na plac budowy. Zapanował komunikacyjny chaos.
Kierownik budowy z ramienia wykonawcy (konsorcjum firm: Przedsiębiorstwa Rewaloryzacji Zabytków w Krakowie i AG Sytem) Rafał Grudzień, zapewnia, że objazd jest dobrze oznakowany.
- Objechałem całą trasę objazdu. Oznakowanie wykonane jest prawidłowo. Mimo to, wielu kierowców jeździ na pamięć nie patrząc na znaki, i stąd problem – mówi Rafał Grudzień. Jego zdaniem, w ciągu najbliższych dni sytuacja powinna się unormować. Kierowcy muszą się  przyzwyczaić do zmian.
- Dlatego przez pierwsze dni objazdu ruchem kierują drogowcy. Tłumaczą kierowcom, którędy jechać – dodaje kierownik budowy.
Rafał Grudzień zapewnia, że mieszkańcy oraz dostawcy mają zapewniony dojazd do domów i sklepów. Nie wyklucza jednak sytuacji całkowitego zamknięcia poszczególnych fragmentów jazdy, ale nie dłużej, niż na kilkanaście może kilkadziesiąt minut.
Przypominamy: fragment przecinającej Rynek drogi wojewódzkiej ma być zamknięty do 28 sierpnia. Objazd do Olkusza prowadzi ulicami: św. Stanisława, 22 Lipca, następnie Grunwaldzką aż do szybu Zbyszek.
(AJ)