Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przebudowa Mydlanej w Chrzanowie. Wojewoda odrzucił odwołanie

01.03.2023 10:00 | 2 komentarze | 5 084 odsłon | Łukasz Dulowski
Mydlana na osiedlu Południe w Chrzanowie ma być poszerzona i połączona z ul. Harnes (droga przy krytej pływalni).
2
Przebudowa Mydlanej w Chrzanowie. Wojewoda odrzucił odwołanie
Projekt przebudowy ul. Mydlanej w Chrzanowie i połączenia jej z ul. Harnes. Z prawej parking przy basenie, dalej nowy łącznik i ul. Mydlana. MATERIAŁ UM CHRZANÓW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przypomnijmy, że w kwietniu zeszłego roku starosta chrzanowski wydał decyzję ZRiD, czyli zgodził się na wywłaszczenie niektórych prywatnych działek wzdłuż Mydlanej, aby zrobić więcej miejsca dla nowej drogi z chodnikiem.

Od tej decyzji odwołał się do wojewody właściciel jednej z takich nieruchomości. Żalił się w rozmowie z „Przełomem", że dostanie kilka tysięcy odszkodowania, a jego realne straty będą znacznie większe.

Wojewoda umorzył to postępowanie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez starostę. Nieoficjalnie wiadomo, że w pierwszej decyzji ZRiD-owskiej były błędy formalne, więc prawdopodobnie zostanie ona jeszcze raz wydana.

Sytuacja jednak o tyle poprawiła się na korzyść właścicieli nieruchomości przy Mydlanej w Chrzanowie, że według zapowiedzi burmistrza nie będzie jednak potrzebnych aż tak dużo wywłaszczeń. Zmieniły się przepisy, które teraz dopuszczają wykonanie węższej jezdni i chodnika (minimalna szerokość pasa ruchu: 2,5 metra zamiast 2,75).

Ponadto burmistrz Robert Maciaszek zadeklarował przebudowę Mydlanej na całej długości.Ze względu na wspomniane odwołanie złożone do wojewody w sprawie decyzji ZRiD burmistrz jeszcze w zeszłym roku wycofał wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wówczas planowany koszt wynosił 5,2 mln zł.