04.02.2023 14:00 | 1 komentarz | 4 074 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze piątoligowego MKS Trzebinia pokonali w swoim trzecim zimowym sparingu wyżej notowaną Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska.

1
Kacper Kikla

Sparingi

MKS Trzebinia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 6-2 (3-1)

Bramki dla MKS: Jakub Pająk (20, 35), Kacper Kikla (30), testowany (56), Łukasz Sochacki (72), Kamil Kamionka (86)

Trzebinia: Gielarowski - Sieczko, Kalinowski, Kurek, testowany, Zybiński, Koźlik, Kikla, Gałka, J. Pająk, Kowalik oraz Wróbel, Baran, Kamionka, Sochacki

Po zwycięstwie ze Zgodą Byczyna i porażce ze Szczakowianką Jaworzno, tym razem podopieczni Wojciecha Skrzypka zmierzyli się z czwartoligową ekipą Kalwarianki.

W sobotnim meczu wystąpił testowany młodzieżowiec, grający na pozycji wahadłowego. Przypomnijmy, że od kilku tygodni na testach w MKS przebywa środkowy pomocnik Kacper Kikla (ostatnio Unia Oświęcim). Do trzebińskiego zespołu najprawdopodobniej nie trafi natomiast inny ze sprawdzanych graczy, czyli Nikodem Kania ze Spójni Osiek.

Po 35. minutach trzebinianie prowadzili 3-0, dzięki dwóm trafieniom Jakuba Pająka i jednej bramce testowanego Kacpra Kikli.

Goście nie złożyli broni i tuż przed przerwą po raz pierwszy trafili do siatki, a w 50. minucie zdobyli kontaktowego gola.

Potem bramki strzelali już tylko trzebinianie. Najpierw sposób na golkipera Kalwarianki znalazł testowany zawodnik. W 72. minucie bramkarza Kalwarianki pokonał Łukasz Sochacki, a w 86. minucie wynik meczu na 6-2 ustalił Kamil Kamionka.

- Spotkanie na pewno wyglądało inaczej, niż to ze Szczakowianką. Braki kadrowe, które dzisiaj mieliśmy, troszkę przed meczem mnie martwiły. Natomiast zawodnicy, którzy dzisiaj dostali szansę gry podołali zadaniu i dosyć fajnie to wyglądało. Byliśmy skuteczni. W pewnych sytuacjach potrafiliśmy się odpowiednio zachować i zdobywać bramki - mówi Wojciech Skrzypek.

W kolejnym meczu kontrolnym MKS zmierzy się z Okszą Łobodno (wicelider pierwszej grupy częstochowskiej A-klasy). Początek spotkania na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini w sobotę, 11 lutego o godz. 11:00.

W innych meczach:

MKS Fablok Chrzanów - UKS Górnik Siersza 6-0

Bramki: Piotr Żbik i Jan Wawak po dwie, Rafał Brzezoń i Marcin Korlacki po jednej

Fablok: Dębski, testowany, Lasik, Ruczyński, Grudziński, Brzezoń, Wnuk, Wawak, Żbik, Kurek, Jochymek oraz Kadłuczka, Szwancyber, Dudek, Korlacki, Zgudziak

Górnik: Buziewicz - A. Tajs, Prokop, K. Jędrzejczyk, Byrczek, Kurek, K. Tajs, Raźniak, Bartoń, T. Dziadzio, D. Dziadzio oraz D. Nowak, Mysza, testowany

Błyskawica Myślachowice - Bolesław Bukowno 3-2

Bramki dla Błyskawicy: Mateusz Wilk, Michał Bartosik, Kacper Głowacz

Myślachowice: Kozłowski - Kocyk, testowany 1, Cybulski, testowany 2, Binek, K. Głowacz, Wicher, Zając, M. Wilk, Krawczyk oraz Klimkiewicz, Małek, Bartosik, Wnuk

Victoria 1918 Jaworzno - MKS Lędziny 2-0

Bramki: Przemysław Duda, testowany

KS Chełmek - LKS Czaniec 2-1