Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy da się samemu wyjść z nerwicy?

25.01.2023 11:21 | 0 komentarzy | 698 odsłon | red

Materiał promocyjny

Nerwica to jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych we współczesnym świecie. Problem ten dotyka ludzi w różnym wieku, chociaż najczęściej osoby od 25 do 45 roku życia. Jak poradzić sobie z nerwicą i czy można wyjść z niej samodzielnie?


0
Czy da się samemu wyjść z nerwicy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyczyny i objawy nerwicy

Nerwica to zaburzenie psychiczne i niepsychotyczne, co oznacza, że człowiek zachowuje prawidłowe postrzeganie rzeczywistości i nie pojawiają się u niego omamy, czy halucynacje. Najważniejszą cechą nerwicy jest odczuwanie lęku, a także ciągły niepokój, czego konsekwencją może być występowanie stresu w życiu codziennym. Niestety bardzo trudno określić dokładne przyczyny nerwicy, jednak można uznać, że do najważniejszych należą uwarunkowania genetyczne, doświadczenia życiowe (głównie te z dzieciństwa), emocje, trudności i traumy, problemy zawodowe lub rodzinne. Nie da się również jednoznacznie określić objawów nerwicy, ponieważ zależą one od wielu zmiennych. Przede wszystkim obecnie zamiast o nerwicy, mówi się o zaburzeniach lękowych, ponieważ to pojęcie jest uznawane za mniej stygmatyzujące. U niektórych osób występują specyficzne symptomy takie jak bóle głowy, brzucha, biegunka, kołatanie serca. U innych objawy są mniej specyficzne i trudne do opisania oraz diagnozy jak na przykład poczucie ciągłego niepokoju, lęk, pogorszona koncentracja uwagi, zaburzenia snu.

Radzenie sobie z nerwicą

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak poradzić sobie z nerwicą i czy można wyjść z tego zaburzenia samodzielnie. Teoretycznie jest to możliwe, dzięki relaksacji, jodze, stosowaniu odpowiednich technik rozluźniających, jednak w praktyce najlepszą metodą jest kontakt ze specjalistą. Warto jednak wiedzieć o tym, że możliwe jest wyjście z nerwicy bez zażywania leków.

Psychoterapia online jako dobre rozwiązanie

Psychoterapia online to doskonała metoda dla osób z nerwicą i zaburzeniami lękowymi, które wolą kontakt w formie zdalnej i nie chcą wychodzić z domu (na przykład ze względu na fobię, odległość od specjalisty, zimno, brak możliwości dojazdu do gabinetu). Klinika Psychology for Life Changing to miejsce proponowane dla osób, które chcą skorzystać z psychoterapii w formie online. Klinika ta jest zlokalizowana na Cyprze, a pracują w niej świetni i doświadczeni specjaliści. Psychoterapia w przypadku zaburzeń lękowych może w kilka miesięcy wygasić objawy i pomóc w odnalezieniu przyczyn danych zachowań i trudności życiowych. Klienci mogą zdecydować się na psychoterapię poznawczo-behawioralną, bazującą na wzorach zachowań, postawach i skryptach myślowych. Innym rozwiązaniem jest terapia neopsychoanalityczna, koncentrująca się na poszukiwaniu przyczyn zaburzeń w dzieciństwie. Z kolei w sytuacji, gdy problem zaburza funkcjonowanie całej rodziny, dobrym rozwiązaniem jest terapia systemowa, zgodnie z którą każdy członek rodziny wpływa na cały system, a tym samym zmienia go swoimi problemami i zaburzeniami, oddziałując na inne osoby w rodzinie.

Materiał promocyjny