Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Klub sportowy z Trzebini zbiera pieniądze na wyjazd do Czech

17.11.2022 11:00 | 0 komentarzy | 2 981 odsłony | Michał Koryczan

PUKS Trzebinia, jeden najlepszych klubów unihokejowych w Polsce, ma szansę wystąpić w prestiżowym turnieju w Pradze. Warunek jest jeden, musi uzbierać kilkanaście tysięcy złotych.

0
Klub sportowy z Trzebini zbiera pieniądze na wyjazd do Czech
Fot. Udostępnione przez Pawła Raja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Trzebinia dostał zaproszenie na prestiżowy i mocno obsadzony turniej międzynarodowy w unohokeju Prague Floorball Cup, zaplanowany na pierwszy weekend stycznia.

- W przeszłości dwukrotnie graliśmy w tym turnieju w Pradze. Poziom jest znakomity, ale koszty też są wysokie. Oprócz wpisowego trzeba wyłożyć pieniądze na transport, zakwaterowanie i wyżywienie. W sumie wychodzi około sześciu tysięcy złotych od drużyny. Potrzeba zatem 12 tysięcy złotych, bo chcemy wysłać dwa zespoły. Warto byłoby jednak wziąć udział w tych zawodach. Zwłaszcza, że mamy naprawdę bardzo perspektywiczne drużyny dziewcząt z roczników 2011 i 2012. Im częściej będą uczestniczyły w tak mocno obsadzonych turniejach, tym lepiej będą się rozwijały - mówi Paweł Raj, prezes i trener PUKS Trzebinia.

Klub nie jest w stanie sfinansować w całości wyjazdu na turniej w Czechach. Dlatego też rodzice młodych zawodników zorganizowali zbiórkę pieniędzy na stronie internetowej zrzutka.pl/89uuwx. Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo wyjazd trzebińskich unihokeistek na turniej, może się kontaktować bezpośrednio z klubem.

 

Czytaj również

W gminie Babice ludzie oddają mniej śmieci, ale za ich odbiór taniej nie będzie

Uczennice i uczniowie trzebińskiej „trójki" powalczą o mistrzostwo Małopolski

Z powodu remontu drogi w Libiążu autobusy ZKKM Chrzanów ominą niektóre przystanki

Urzędnicy z Babic zajrzą do pieców

Piłkarska sobota. Sprawdź wyniki dzisiejszych meczów ligowych

Chrzanów gra dalej, Trzebinia odpadła z walki o mistrzostwo Polski