Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

KOMUNIKACJA. Ulgi przysługują studentom także w nocy

19.10.2010 15:37 | 15 komentarzy | 5 263 odsłon | red
Do 29 października zgromadzenie związku komunikacyjnego musi zmienić uchwałę, zgodnie z którą studenci za przejazd autobusami w godzinach nocnych płacą dziś cztery razy więcej niż w dzień.
15
KOMUNIKACJA. Ulgi przysługują studentom także w nocy
O zmianę uchwały na ostatnim zgromadzeniu ZKKM apelował Adrian Gaj, przewodniczący Stowarzyszenia Młodzie Demokraci w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 29 października zgromadzenie związku komunikacyjnego musi zmienić uchwałę, zgodnie z którą studenci za przejazd autobusami w godzinach nocnych płacą dziś cztery razy więcej niż w dzień. Wojewoda uznał, że ten zapis jest niezgodny z prawem.

W autobusach chrzanowskiego związku komunikacyjnego studenci mają prawo do 50 proc. zniżki na przejazd, ale tylko w dzień. W godz. od 23 do 5 rano tracą ulgę. Co więcej, w nocy obowiązuje ich podwójna taryfa, a to oznacza, że za przejazd muszą płacić cztery razy więcej!

Nie spodobało się to członkom Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Chrzanowie, którzy jako pierwsi zwrócili uwagę, że ten zapis jest niezgody z ustawą o szkolnictwie wyższym. Służby wojewody małopolskiego przyznały im rację. Na ręce przewodniczącego zgromadzenia ZK KM przesłały pismo wzywające do zmiany uchwały. Jeśli do 29 października związek tego nie zrobi, wojewoda skargę skieruje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Jeśli ZK KM przegra sprawę, może się spodziewać pozwów cywilnych od studentów, którzy za przejazd płacili cztery razy więcej – mówi Wanda Trojan z biura prasowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przewodniczący walnego zgromadzenia ZK KM Adam Adamczyk nie wzbrania się przez zmianą uchwały.
- Zmianę przegłosujemy na najbliższym zgromadzeniu – zapowiada.
(AJ)