Krystian Borzęcki z Trzebini szósty w mistrzostwach świata modeli akrobacyjnych na uwięzi

14.08.2022 11:00 | 0 komentarzy | 2 378 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 22:00
W sobotę zawodnicy zakończyli we Włocławku tygodniowe zmagania Mistrzostw Świata Modeli Latających na Uwięzi. Bardzo dobrze spisał się w tej imprezie zawodnik z Trzebini. Indywidualnie był w czołówce, drużynowo zdobył srebrny medal.
0
Krystian Borzęcki walczy na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego, fot. Facebook

Na lotnisko Włocławek-Kruszyn przyjechało 350 uczestników z 30 reprezentacji z całego świata. Walczyli o najwyższe trofea Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI.

Po uroczystym otwarciu, które zakończyło się pokazem Zespołu Akrobacyjnego „Orlik", w niebo wzbiły się modele. Walka toczyła się w czterech kategoriach: F2A (modele prędkościowe), F2A Rodeo (modele prędkościowe), F2B (modele akrobacyjne) oraz F2C (wyścig zespołowy).

W rywalizacji modeli akrobacyjnych F2B z udziałem ponad 50 zawodników Krystian Borzęcki z Trzebini zajął szóste miejsce. To najwyższa jak dotąd lokata polskiego zawodnika w tej kategorii w mistrzostwach świata. Wygrał Słowak Igor Burger. Drużyna Polski z mieszkańcem Trzebini w składzie wyewalczyła wicemistrzostwo świata.

Przypomnijmy, że trenujący na boisku na Wodnej 44-letni trzebinianin został w czerwcu mistrzem Polski i dlatego wywalczył sobie prawo startu w mistrzostwach świata. Podczas imprezy we Włocławku zostały ustanowione dwa nowe rekordy świata.