Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Biskup z Australii wyświęcił w Trzebini trzech nowych księży (WIDEO, ZDJĘCIA)

28.05.2022 14:00 | 0 komentarzy | 6 725 odsłon | Marek Oratowski
W sobotę trzech diakonów z zakonu salwatorianów zostało w trzebińskiej bazylice kapłanami. W uroczystości święceń towarzyszyło im wielu księży, członkowie rodzin i przyjaciele.
0
Biskup z Australii wyświęcił w Trzebini trzech nowych księży (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wyświęceni kapłani w towarzystwie biskupa, prowincjała swlwatorianów i rektora seminarium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Uroczysta msza święta została odprawiona w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini, gdzie posługujący w Australii ks. biskup Karol Kulczycki (takżę salwatorianin) udzielił święceń prezbiteratu trzem diakonom z Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie - Pawlowi Janowskiemu, Konradowi Nowakowi i Markowi Sumarze. W tym wydarzeniu brał także udział ks. Józef Figiel, prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów.

Diakoni zobowiązali się do głoszenia Ewangelii, pobożnego sprawowania sakramentów oraz przyrzekli posłuszeństwo biskupowi, który nałożył na nich ręce. Wcześniej kandydaci do święceń leżeli w kościele krzyżem, podczas gdy śpiewana była po łacinie Litania do Wszystkich Świętych.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z tej uroczystości.

Także w sobotę w katedrze na Wawelu zostało wyświęconych ośmiu nowych księży. Przeszli formację w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Wśród wyświęconych był diakon Mateusz Ostwald odbywający ostatnio praktykę w parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu, w której odprawi mszę prymicyjną w niedzielę 5 czerwca o godz. 11.