Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Nowa biblioteka otwarta, ale tylko na chwilę

14.12.2010 18:07 | 12 komentarzy | 9 836 odsłon | red
Uczestnicy wtorkowego otwarcia budynku nowej biblioteki zachwycali się jej wyglądem i funkcjonalnością. Pierwsi czytelnicy będą mogli zweryfikować te opinie za około trzy miesiące, bo na razie w bibliotece nie ma książek.
12
CHRZANÓW. Nowa biblioteka otwarta, ale tylko na chwilę
Do kroniki wpisuje się dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska (w środku). Obok stoją radny Stanisław Zygadło i wiceburmistrz Urszula Palka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość zgromadziła samorządowców, bibliotekarzy, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i instytucji, duchownych oraz budowlańców i projektantów.

- Kiedy cztery lata temu jako radny wojewódzki czekałem w sekretariacie burmistrza Ryszarda Kosowskiego, na ścianie wisiała wizualizacja biblioteki. Burmistrz powiedział mi, że to zadanie musi zrealizować. Cieszę się, że podczas pierwszej wizyty w Chrzanowie w roli marszałka przychodzi mi uczestniczyć w otwarciu tego pięknego obiektu. Mieszkańcy znajdą w nim wszystko, czego potrzeba dziś do nauki - powiedział Marek Sowa.

Burmistrz Ryszard Kosowski w towarzystwie m.in. odpowiedzialnej za tę inwestycję wiceburmistrz Urszuli Palki i dyrektor MBP Lucyny Kumali oprowadził gości po przeszklonym obiekcie.

- Biblioteka będzie miała teraz miała możliwość rozszerzenia oferty o usługi multimedialne, organizację imprez kulturalnych, wystaw i szkoleń. Nasi czytelnicy muszą jednak uzbroić jeszcze w cierpliwość, bo przenosiny do nowej siedziby potrwają około trzech miesięcy - powiedziała nam Lucyna Kumala.

Budowa będąca jednym z etapów rewitalizacji centrum Chrzanowa trwała półtora roku i kosztowała 16 mln złotych. Z tego 11 mln zł to fundusze unijne. Resztę dołożyła gmina. Na potrzeby nowej biblioteki przebudowano dwa budynki handlowo-usługowo-administracyjne. W przeszłości mieściły się w nich m.in. restauracja "Tęczowa" oraz Pewex.
Marek Oratowski