Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Z Myślenic policjanci nie muszą się wyprowadzać, z Libiąża już tak

17.02.2022 17:00 | 4 komentarze | 4 584 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Radny wojewódzki Tadeusz Arkit interweniuje w sprawie likwidacji komisariatu policji.
4
Z Myślenic policjanci nie muszą się wyprowadzać, z Libiąża już tak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Zdecydował się na to po tym, jak usłyszał, że komenda wojewódzka będzie budować nową siedzibę komendy policji w Myślenicach. Interpelację skierował do przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego

"Podjęta przez komendanta wojewódzkiego policji decyzja o likwidacji Komisariatu Policji w Libiążu i przeniesieniu większości funkcjonariuszy do komendy w Chrzanowie wzbudziła obawy mieszkańców przed spadkiem poziomu ich bezpieczeństwa oraz zdecydowany sprzeciw władz samorządowych gminy i powiatu. Licząca ponad 20 tys. mieszkańców gmina Libiąż stanie się na mapie województwa małopolskiego jedną z niewielu tej wielkości, w których nie będzie komisariatu policji - co stanowi przejaw cofania się w rozwoju, wbrew deklaracjom składanym na szczeblu wojewódzkim i rządowym" - czytamy w interpelacji Tadeusza Arkita z Libiąża, radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Samorządowiec wnioskuje o podjęcie przez zarząd województwa starań sfinansowanie projektu komisariatu z Funduszu Wsparcia Policji, a także poparcie inicjatyw burmistrza Libiąża Jacka Latki, zabiegającego o wprowadzenie do planu inwestycyjnego policji pieniędzy na realizację inwestycji.

- Zdając sobie sprawę, iż cały proces inwestycyjny to skala kilku lat od rozpoczęcia projektowania, tym bardziej istotnym jest szybkie podjęcie skutecznych działań inicjujących tę procedurę. Mam świadomość, że nie jest to wprost zadanie samorządu wojewódzkiego, ale równocześnie Sejmik Małopolski wielokrotnie skutecznie wspierał działania władz lokalnych w realizacji ich przedsięwzięć, a w tym przypadku także jest to celowe i niezbędne - kończy Arkit.

Przypomnijmy, że od 1 marca policjanci pracujący w komisariacie w Libiążu mają przenieść się do komendy w Chrzanowie. Ponieważ nie ma jeszcze nawet harmonogramu budowy nowego komisariatu. Szerzej na ten temat pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Ludzie:

Tadeusz Arkit

Tadeusz Arkit

Były burmistrz Libiąża, były poseł RP, były prezes Wodociągów Chrzanowskich, obecnie radny wojewódzki.