Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Lokalne kina powoli znów się zapełniają. Taką miały widownię

21.01.2022 13:00 | 0 komentarzy | 3 678 odsłony | Marek Oratowski
W ubiegłym roku do kin na ziemi chrzanowskiej poszło ponad 30 tysięcy widzów. I choć do przedpandemicznego 2019 r. z frekwencją sięgającą 75 tysięcy osób dużo brakuje, to widać wzrost zainteresowania kinem w stosunku do pierwszego roku epidemii.
0
Lokalne kina powoli znów się zapełniają. Taką miały widownię
Kinowa widownia w ubiegłym roku była nieco większa, niż w 2020 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Widownia powoli się odbudowuje. To trend światowy i czarne prognozy o końcu kina raczej się nie spełnią - przewiduje Tomasz Jurkiewicz z Trzebini, reżyser i współpracownik "Przełomu", piszący w nim recenzje filmów wchodzących na duży ekran.

Na ziemi chrzanowskiej działają cztery kina. Z tym, że Nasze Kino w Babicach okazjonalnie organizuje pokazy. Spośród trzech pozostałych największa frekwencja w ubiegłym roku była w Kinie Sztuka w Chrzanowie (12907). Na drugim miejscu uplasował się trzebiński Sokół (z widownią wynosząc 12.758 kinomanów) oraz Ale!Kino w Libiążu (seanse oglądało tam 5.094 osób).

W 2020 roku przodowało Kino Sokół z widownią 11.777 osób. Trzy tysiące mniej osób przyszło do kina w Chrzanowie. A w Libiążu widownia wynosiła 3.687 osób.

Cała ubiegłoroczna widownia wszystkich trzech kin to ponad 30 tysięcy osób. Tymczasem tylu właśnie widzów w przedpandemicznym 2019 roku miało samo kino w Chrzanowie.

O tym, jakie filmy były u nas hitami w 2021 roku oraz co o perspektywach odbudowania widowni sądzą przedstawiciele lokalnych kin przeczytacie w najnowszym, papierowym wydaniu „Przełomu". W wersji elektronicznej jest dostępne tutaj.

Jeśli chcecie się wybrać do kina w najbliższym czasie, tutaj znajdziecie repertuar Kina Sokół, Kina Sztuka i Ale!Kino.