Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Kilka podróży małych i dużych – "Magazyn do poczytania"

14.01.2022 17:00 | 0 komentarzy | 685 odsłon | Natalia Feluś

Na weekend proponujemy podróże – te dosłowne oraz takie, które można odbyć na kanapie w salonie. Zachęcamy do lektury Magazynu do poczytania w aktualnym wydaniu tygodnika Przełom.

0
Kilka podróży małych i dużych – "Magazyn do poczytania"
"Magazyn do poczytania" w tygodniku "Przełom"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek w Niepołomicach

Na spacer po Zamku w Niepołomicach zabiera nas Łukasz Głuch. Siedem fotografii przedstawiających kilka wybranych przez autora miejsc - krużganki, kolumny, zdobienia i rzeźby oraz okazały dziedziniec mogą rozbudzić apetyt niejednego czytelnika, by zobaczyć zamek na żywo. A to całkiem blisko stąd. Warto zapoznać się z krótką historią tego miejsca, którą przytaczamy w Magazynie, a w wolny weekend ruszyć podziwiać go na własne oczy.

 

Widok od wewnętrznego dziedzińca. Fot. Łukasz Głuch


Hunzowie w Pakistanie żyją najdłużej na świecie

Radosław Siewniak wraz z żoną Elżbietą od lat podróżują do Pakistanu. Wiele widzieli i doświadczyli. Chrzanowianin znalazł się na terenach niebezpiecznych, zagrożonych terroryzmem, ale brał też udział w pakistańskim weselu. Małżeństwo postanowiło założyć fundację, by pomóc tamtejszym mieszkańcom. Pan Radosław o swoich przeżyciach oraz o niespotykanej długowieczności plemienia Hunzów opowiada na naszych łamach Markowi Oratowskiemu.

 

Radosław Siewniak w kościele chrześcijańskim w Pakistanie wśród wiernych. Fot. Archwium prywatne

"W ciemności" - powieść dla ludzi o mocnych nerwach

W weekend polecamy wybrać się również w podróż duchową „z dreszczykiem". Dla tych, którzy zastanawiają się nad wciągającą lekturą na wolne popołudnie, proponujemy rozmowę z Karolem Fitrzykiem z Chrzanowa, który wydał właśnie swoją pierwszą książkę „W ciemności". Jeśli mają Państwo chęć zaznajomić się z tym horrorem, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Do wygrania dwa egzemplarze. Szczegóły znajdują się w gazecie.

 

Karol Fitrzyk, autor nowej książki "W ciemności". Fot. Archiwum prywatne


Pracownia krawiecka i studio fotograficzne pod jednym dachem i... w jednym sercu

Na łamach bieżącego wydania odkrywamy też talenty członkini facebookowej grupy PRZEŁOMowe Kadry. Małgorzata Kindryk w rozmowie z Natalią Feluś opowiada o swoich pasjach - i tej od lat praktykowanej i przekutej w zawód, czyli krawiectwie, jak i tej stosunkowo niedawno odkrytej i pogłębianej wśród członków wspomnianej grupy - fotografii. Wywiad przybliża, jak artystka umiejętnie łączy te dwa światy pod jednym dachem.

 

Małgorzata Kindryk w swojej pracowni krawieckiej z sukniami, które zaprojektowała i uszyła. Fot. NF

Wszystkie teksty znajdą Państwo w bieżącym wydaniu tygodnika Przełom, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej do kupienia TUTAJ.