Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W kościele w Trzebini przybyły relikwie założycieli salwatorianów

12.12.2021 17:00 | 13 komentarzy | 6 235 odsłon | Marek Oratowski
W niedzielę podczas koncelebrowanej mszy świętej zostały wprowadzone do trzebińskiej bazyliki relikwie błogosławionych Franciszka Marii od Krzyża Jordana i Marii od Apostołów.
13
W kościele w Trzebini przybyły relikwie założycieli salwatorianów
Indywidualne błogosławieństwo relikwiami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Józef Figiel, prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów. Poświęcił portrety obojga błogosławionych, który zawisły w bazylice.

- Kilka dni temu przeżywaliśmy 140. rocznicę założenia naszego zgromadzenia. A siostry salwatorianki 133 rocznicę. Trzebinia jest pierwszym miejsce w kraju, w którym salwatorianie w 1901 roku rozpoczęli swoją działalność. Pracujących tutaj naszych współbraci kilkakrotnie odwiedzał Franciszek Maria od Krzyża Jordan, wyniesiony na ołtarze w maju tego roku. Z pewnością cieszyli się z jego obecności. My także będziemy cieszyć się z jego oraz współzałożycielki zgromadzenia Marii od Apostołów obecności w tym szczególnym znaku, jakimi są relikwie - powiedział proboszcz i kustosz sanktuarium  ks. Jerzy Olszówka.

Na koniec liturgii (uczestniczył w niej m.in. burmistrz Jarosław Okoczuk) wraz z przełożonym trzebińskiej wspólnoty ks. Edwardem Tomanem udzielił wiernym indywidualnego błogosławieństwa relikwiami.