Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To ma być pierwszy krok na drodze do budowy tanich mieszkań w Chrzanowie

08.12.2021 16:30 | 3 komentarze | 6 129 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Na razie gmina powołała spółkę wspólnie z innymi samorządami. Wcześniej otrzymała 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na jej utworzenie.
3
 To ma być pierwszy krok na drodze do budowy tanich mieszkań w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Pieniądze pojawiły się w lipcu. We wrześniu miała powstać spółka, tzw. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Powstała, ale z poślizgiem, 7 grudnia. Nazywa się SIM Zagłębie. Gmina Chrzanów ma mieć przedstawiciela w radzie nadzorczej spółki. Wkrótce też wniesie do niej nieruchomości.

Wspólnie z 9 gminami województwa śląskiego oraz Skarbem Państwa chce wybudować w sumie około 1 000 mieszkań. Część z nich ma powstać w Chrzanowie.

- Będą to lokale dla tych, którzy pracują, ale na przykład nie stać ich na wzięcie kredytu lub po prostu nie chcą się zadłużać - mówił już w lipcu Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

SIM (Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe) to rządowy program budowy tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do właśności. Alternatywa dla Mieszkania Plus.

Przypomnijmy, że burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek liczy, że fizycznie budowa mieszkań miałaby się rozpocząć w 2022 roku, a pierwsi najemcy mogliby wprowadzać się do nich w 2023 r.