Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Budowa basenu dobiega końca. Burmistrz wskazał zarządcę

23.11.2021 08:30 | 3 komentarze | 8 345 odsłon | Marek Oratowski
Już w styczniu mają się odbyć pierwsze odbiory krytej pływalni w Libiążu. Wtedy też rozpocznie się kompletowanie pracowników.
3
Budowa basenu dobiega końca. Burmistrz wskazał zarządcę
Otwarcie pływalni ma nastąpić pod koniec kwietnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa libiąskiego basenu przebiega zgodnie z planem. Obecnie przeprowadzane są roboty wykończeniowe. Na przykład budowlańcy kończą prace przy grocie solnej, niemal gotowe są także sauny. Zamówione już zostały meble, które w najbliższym czasie powinny dotrzeć na plac budowy na osiedlu Flagówka. Już w styczniu mają się rozpocząć pierwsze odbiory, by nie wystąpił poślizg w zakończeniu zadania. Pod koniec kwietnia planowane jest otwarcie obiektu.

- Na 26 listopada zaplanowaliśmy sesję. Jednym z punktów obrad będzie rozszerzenie działalności Zarządu Mienia Komunalnego w Libiążu o administrowanie basenem. Od stycznia zaczniemy kompletować załogę, jednak nie będzie zbyt liczna, bo na przykład księgowość będzie prowadzona wspólnie z Zarządem Mienia Komunalnego. Co do ratowników jeszcze nie jest przesądzone, czy zlecimy obsługę firmie zewnętrznej, czy sami ich zatrudnimy. Taki sam dylemat mamy w sprawie firmy sprzątającej. Na razie przeprowadzamy analizy, jaki model byłby dla nas korzystniejszy. Potrzeba nam będzie jeszcze ludzi na kasę oraz fachowców znających się na automatyce do obsługi urządzeń - informuje burmistrz Jacek Latko.

Liczy, że choć gmina będzie musiała dokładać do basenu, to koszty jego utrzymania będą jak najniższe.