Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rezygnacja Ryszarda Kosowskiego. Przewodniczący Rady Miejskiej Chrzanowa zaskoczył wszystkich

04.11.2021 14:30 | 7 komentarzy | 10 085 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Zaskoczenie, niedowierzanie, konsternacja. Takie były reakcje chrzanowskich radnych na otrzymaną wczoraj mejlowo informację o złożeniu przez przewodniczącego rady Ryszarda Kosowskiego rezygnacji z funkcji.

7
Rezygnacja Ryszarda Kosowskiego. Przewodniczący Rady Miejskiej Chrzanowa zaskoczył wszystkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdumieni byli zarówno radni koalicyjni, jak i opozycyjni. Wiadomość była lakoniczna. Sucha informacja o złożeniu rezygnacji i tyle.

Dlaczego rezygnuje? - to pytanie zadają sobie teraz chrzanowscy samorządowcy. Sam przewodniczący na ten temat na razie milczy.

- Owszem, nie podałem powodu złożenia rezygnacji, bo nie ma przecież takiego obowiązku. Przyczynę podam na sesji, na której będzie głosowany projekt uchwały w sprawie mojej rezygnacji - powiedział dziś w rozmowie z „Przełomem" Ryszard Kosowski.
A to może nastąpić 30 listopada, bo w tym terminie planowana jest najbliższa sesja.

Tymczasem członkowie chrzanowskiej rady zachodzą w głowę, co też powodowało przewodniczącym, że podjął taką decyzję. Funkcję przewodniczącego pełni stosunkowo niedługo. Od ostatniego „przetasowania" we władzach rady miejskiej minęło zaledwie około pół roku.

Niektórzy podejrzewają, że przyczyną jest osłabienie opozycji. Ostatnie miesiące pokazały, że Kosowski (Wspólny Chrzanów) już nie zawsze w głosowaniach na sesji idzie ramię w ramię z PiS-em. Na przykład w kwestii wystąpienia ze związku gospodarki komunalnej czy studium zagospodarowania przestrzennego gminy. Opozycja w Chrzanowie już nie mówi jednym głosem.

Co z tego wyniknie?