Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

POWIAT CHRZANOWSKI. Związek komunikacyjny likwiduje połowę kursów linii „K”

03.02.2011 16:38 | 16 komentarzy | 8 382 odsłon | red
Od połowy marca mieszkańcom powiatu trudniej będzie dojechać do Krakowa. Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna ogranicza liczbę kursów na linii "K" o połowę.
16
POWIAT CHRZANOWSKI. Związek komunikacyjny likwiduje połowę kursów linii „K”
Od 15 marca zawieszona zostanie połowa kursów “K” w dni robocze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od połowy marca mieszkańcom powiatu trudniej będzie dojechać do Krakowa. Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna ogranicza liczbę kursów na linii "K" o połowę.

W dni robocze z Chrzanowa do Krakowa obecnie można dojechać jednym z ośmiu autobusów obsługujących linię "K". Po zmianach planowanych od 15 marca zostaną cztery kursy. Zawieszone zostaną połączenia w dni robocze o 6.20 z Dworca ZK KM oraz z przystanku Chełmek Policja o 13.26, 14.18, 15.22. W efekcie z rozkładu znikną przejazdy powrotne z krakowskiego dworca autobusowego o 8.15, 15.20, 16.12, 17.16.

Prezes ZK KM Tadeusz Gruber odmówił komentarza w sprawie likiwdacji części kursów "K". Nie chciał też odpowiedzieć na pytania, czy zawieszenie połowy kursów jest związane z oszczędnościami i z coraz mniejszą ilością pasażerów w autobusach obsługiwanych przez trzebiński Transgór.
(ko)