Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Wszystkie książki są w nowej siedzibie biblioteki

18.02.2011 13:22 | 3 komentarze | 5 587 odsłon | red
W budynku nowej biblioteki przy ulicy Broniewskiego są już wszystkie książki, czasopisma i zbiory audiowizualne. Przewieziono je w specjalnie oznaczonych kartonach z siedziby przy ulicy Oświęcimskiej oraz filii. Trafiły do wypożyczalni głównej, działu dziecięcego oraz magazynu.
3
CHRZANÓW. Wszystkie książki są w nowej siedzibie biblioteki
Bibliotekarka Lidia Kurnik klei stare książki w wypożyczalni głównej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W budynku nowej biblioteki przy ulicy Broniewskiego są już wszystkie książki, czasopisma i zbiory audiowizualne. Przewieziono je w specjalnie oznaczonych kartonach z siedziby przy ulicy Oświęcimskiej oraz filii. Trafiły do wypożyczalni głównej, działu dziecięcego oraz magazynu.

Trwa inwentaryzacja zbiorów. Każdą książkę musimy też zabezpieczyć paskami magnetycznymi. Czeka nas jeszcze przeniesienie wszystkich informacji o zbiorach na nowy serwer oraz oznakowanie wewnątrz obiektu. Z niecierpliwością czekamy już na czytelników – mówi dyrektor Lucyna Kumala.

W nowym gmachu pracuje ponad 30 osób. Efekty ich pracy wszyscy chętni ocenią 1 kwietnia, bo wtedy zaplanowano wielkie otwarcie. Dzień wcześniej bibliotekę obejrzą uczniowie i przedszkolaki. Placówka ma być czynna od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 20, a w soboty od 8 do 14.
Marek Oratowski