Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Orlen zawalczy o automaty na paczki. Chce postawić 2000 takich urządzeń

28.09.2021 17:49 | 35 komentarzy | 3 087 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Orlen znów rozszerza działalność. Koncern wkracza na rynek skrytek na paczki. Na razie uruchomił ich 200.
35
Orlen zawalczy o automaty na paczki. Chce postawić 2000 takich urządzeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Orlen już wcześniej przejął Ruch, potem gazety regionalne. Teraz rzucił wyzwanie InPostowi. Chce uruchomić 2000 własnych automatów na paczki. 500 z nich ma być dostępnych do końca tego roku.

Jak poinformował wczoraj na konferencji prasowej prezes koncernu Daniel Obajtek, 200 skrytek na paczki jest już dostępnych, a do końca 2021 roku działać ma już 500 takich maszyn.

PKN Orlen zapewnia, że odbiór przesyłki będzie możliwy przez 3 dni. Spółka otworzyła już skrytki w dużych miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Poznań, Płock, Wrocław oraz w Aglomeracji Śląskiej. Dostępna jest także aplikacja mobilna.

Kiedy Orlenowski automat na paczki będzie dostępny w powiecie chrzanowskim? Jak informują służby prasowe koncernu, tego na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że koncern zamierza zainwestować w sprzedaż detaliczną około 11 miliardów złotych do 2030 roku.

- Dostrzegamy ogromną szansę wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestujemy w rozwój usług nadania i odbioru paczek pod marką „ORLEN Paczka" - mówi Daniel Obajtek.