Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Honory dla mieszkańca Mysłowic. Nie zawahał się, by ruszyć na pomoc libiążaninowi

05.08.2021 14:34 | 4 komentarze | 16 136 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Mieszkaniec Mysłowic Zbigniew Czernikowski zostanie uhonorowany przez prezydenta tego miasta za pomoc w uratowaniu 22-latka z Libiąża, którego mieszkanie spłonęło w miniony wtorek. Zanim na miejsce pożaru przybyły służby, pomógł zejść libiążaninowi z 3. piętra bloku na Flagówce.
4
Honory dla mieszkańca Mysłowic. Nie zawahał się, by ruszyć na pomoc libiążaninowi
Zbigniew Czernikowski z mieszkania na II piętrze bloku na Flagówce ratował 22-latka i jego psa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie było czasu na zastanawianie się nad swoim bezpieczeństwem. Usłyszałem wołanie o pomoc i od razu zareagowałem - mówi Zbigniew Czernikowski, z którym dziś udało się nam porozmawiać.

Zbigniew Czernikowski był na spacerze z dziewczyną, gdy usłyszał wołającego o pomoc 22-latka z płonącego na Flagówce mieszkania. Jako jedyny ruszył mu na pomoc. 
- Wszedł na balkon na drugim piętrze. Przeszedł na drugą stronę balkonu i pomagał chłopakowi zejść. Ten nie chciał zostawić psa. Najpierw przekazał zwierzę, a dopiero potem zszedł sam - relacjonuje mieszkanka osiedla Flagówka. - Myślę, że gdyby nie on, to chłopak mógłby zginąć, bo chwilę później spadł strop z balkonu piętro wyżej - dodaje.

Już wiadomo, że Zbigniewa Czernikowskiego odznaczy prezydent Mysłowic. Wnioskowała o to radna Agnieszka Siuda. Libiąska radna, wraz z Jarosławem Łabęckim oraz Sabiną Bochenek, utworzyła zbiórkę na rzecz osób, które ucierpiały w pożarze: https://pomagam.pl/7kwk7t.

- Jesteśmy dumni z mysłowiczanina - Zbysia Czernikowskiego, który uratował mieszkańca Libiąża i jego psiaka z pożaru mieszkania. Dziękujemy Agnieszce Siudzie - radnej Libiąża, za nagłośnienie sprawy i zapewniamy, że odbije się ona głośnym echem w całych Mysłowicach! Tak fantastyczna i bohaterska postawa zasługuje na godne uhonorowanie - można przeczytać na oficjalnym profilu Mysłowic.

Jak dowiedzieliśmy się, poszkodowany 22-latek przebywa w szpitalu. Ma oparzenia II stopnia.