Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Fabloku będą remontować wagony

17.05.2021 15:00 | 14 komentarzy | 10 146 odsłon | Marek Oratowski
Firma Mag-Train mająca zakład na terenie Fabloku wygrała przetarg na remont i przegląd 14 wagonów dla Intercity razem z firmą Pozbud S.A, z którą utworzyła konsorcjum.
14
W Fabloku będą remontować wagony
Centrala spółki znajduje się w Piasecznie. Zakład remontowy został ulokowany w Fabloku, fot. Robert Wall
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przetargu ogłoszonego w sierpniu ubiegłego roku na modernizację i przegląd wagonów zgłosili się dwaj oferenci. Najkorzystniejszą (najtańszą) ofertę złożyło konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Mag-Train i Pozbud.

Oferty zostały otwarte w grudniu. Dopiero w połowie maja przetarg został rozstrzygnięty. Jak podał www.rynek-kolejowy.pl, propozycja Mag-Trainu i Pozbudu wynosiła ponad 74 miliony złotych. To nie jedyne zlecenie od Intercity, o jakie stara się firma Mag-Train.

Uczestniczyła też w przetargu na naprawę i modernizację 90 wagonów pociągów PKP Intercity serii 141A i 111A, wraz z późniejszym przeglądem. I tym razem jako lider konsorcjum, w skład którego wchodzi też firma Pozbud. W tym przypadku też było dwóch oferentów (drugi to poznański H. Cegielski). Cegielski chciał za wykonanie modernizacji wagonów 494,8 mln zł. brutto. Dawał gwarancje 37 miesięcy na pojazdy. Mag-Train chciał zmodernizować wagony za 391,7 mln złotych brutto i dać gwarancje na nie ważną przez 42 miesiące. Ten przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Firma Mag-Train specjalizuje się w naprawach i modernizacji wagonów osobowych i towarowych, lokomotyw elektrycznych oraz cystern na paliwa płynne. Centrala spółki znajduje się w Piasecznie. Zakład remontowy został ulokowany właśnie w Chrzanowie.

Obecnie pracuje w nim około stu osób. To pneumatycy, elektrycy, elektronicy i spawacze. Część z nich to byli pracownicy Fabloku. Do końca tego roku załoga ma zwiększyć się do 260 pracowników.