Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nad lodowiskiem pojawi się dach, przybędą nowe boiska (ZDJĘCIA)

21.04.2021 15:00 | 1 komentarz | 1 468 odsłona | Marek Oratowski
Modernizacja kompleksu sportowego przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie coraz bliżej. Wraz z nią spodziewane są nowe atrakcje, np. pole do gry w bule.
1
Nad lodowiskiem pojawi się dach, przybędą nowe boiska (ZDJĘCIA)
Tak obecnie wygląda boisko i obiekt administracyjny, służący też za szatnię dla korzystających z lodowiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W planie jest zadaszenie lodowiska, które poza sezonem zimowym ma służyć jako boisko do piłki ręcznej lub kort tenisowy. Będzie miało wymiary 45 na 25 metrów. Ściany zewnętrzne zostaną wykonane z płyty warstwowej. Obiekt przykryje materiał poliestrowy powlekany PCW o właściwościach wodoodpornych.

Na obecnym dużym boisku powstaną mniejsze. Chodzi o boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko do koszykówki i streetballa oraz bieżnię i skocznię do trójskoku i skoku w dal z poliuretanu.

Przybędzie także pole do gry w bule o wymiarach 4 na 15 metrów, ograniczone deskami. Pozostanie boisko do piłki plażowej.

Wokół boisk zaprojektowano piłkochwyty. Na działce zostaną urządzone chodniki z kostki brukowej.

Termin składania ofert przez firmy zainteresowanie realizacją inwestycji, która zostanie przeprowadzona w cyklu dwuletnim (w tym roku planowane jest zadaszenie lodowiska) mija 10 maja. Modernizację mającą kosztować około 3,3 miliona złotych, sfinansują powiat i gmina Chrzanów.

Obejrzyjcie na wizualizacjach, jak kompleks ma wyglądać po przebudowie.