Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ministerstwo da pieniądze na zadaszenie lodowiska

15.10.2018 11:19 | 4 komentarze | 4 903 odsłony | Marek Oratowski

Powiat chrzanowski dostanie 1,7 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zadaszenie lodowiska i przebudowę boiska przy II LO w Chrzanowie.

4
Ministerstwo da pieniądze na zadaszenie lodowiska
Tak ma wyglądać zadaszenie lodowiska, wizualizacja LW UNIPROJEKT SP. Z O.O.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cała inwestycja ma kosztować 6,6 mln zł. Starostwo jako inwestor wystąpiło o dofinansowanie z programu "Sportowa Polska". W ostanich dniach okazało się, że dostanie na ten cel 1,7 miliona złotych. Resztę dołoży powiat i prawdopodobnie gmina Chrzanów.

Dzięki temu na terenie obecnego boiska przy ulicy Wyszyńskiego powstanie kompleks składający się z kortu tenisowego, boiska do piłki ręcznej i nożnej oraz siatkówki i koszykówki, siłowni i bieżni.

Część obiektu zostanie zadaszona. W zimie pod dwuspadowym dachem ma działać lodowisko, a od wiosny do jesieni kort tenisowy i boisko do piłki ręcznej.

- Wniosek złożyliśmy w lutym i liczyliśmy, że podobnie jak poprzednio rozstrzygnięcie zapadnie w połowie roku. Jednak pieniądze zostały przyznane dopiero w październiku, dlatego inwestycja rozłożona na dwa lata rozpocznie się w przyszłym roku - tłumaczy wicestarosta Krzysztof Kasperek.