Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Namawiał na seks 12-latkę. Już siedzi w areszcie

03.03.2021 12:22 | 3 komentarze | 10 840 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Próbował namówić do seksu 12-latkę, pisząc do niej przez internet. Nie udało mu się, bo matka dziewczynki szybko zareagowała. Wpadł w ręce policji.
3
Namawiał na seks 12-latkę. Już siedzi w areszcie
fot. policja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyznę zatrzymali trzebińscy funkcjonariusze. Stało się tak dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji matki dziewczynki - mieszkanki Trzebini. Poinformowała policjantów, że na komunikatorze  internetowym  jej małoletniej córki odezwał się nieznajomy mężczyzna.

Rozmówca znał wiek nastolatki, mimo to wyszedł z propozycją nawiązania z 12-latką relacji seksualnych. Matka, podając się za córkę, przystała na propozycję nieznajomego dotyczącą spotkania, do którego miało dojść następnego dnia w mieszkaniu dziewczynki.

Sprawę wzięli w swoje ręce kryminalni. 1 marca urządzili zasadzkę. Mężczyzna wpadł w ręce policji około godz. 12:55, tuż przed drzwiami mieszkania nastolatki.

Okazało się, że jest to 33-latek z powiatu hrubieszowskiego. Po  nocy  spędzonej z pomieszczeniach dla zatrzymanych 33-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty: nawiązania kontaktu z osobą poniżej 15. roku życia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego z propozycją obcowania płciowego oraz usiłowania obcowania płciowego z małoletnią. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją chrzanowskiego sądu podejrzany trafił do aresztu.