Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Zamiast papierowych książek można pożyczyć czytniki

03.03.2021 11:00 | 0 komentarzy | 1 088 odsłona | Ewa Solak
Krzeszowicka biblioteka postanowiła poszerzyć ofertę dla czytelników. Nowości technologiczne mają służyć nie tylko młodym, ale i seniorom.
0
Zamiast papierowych książek można pożyczyć czytniki
Od niedawna w krzeszowickiej bibliotece dostępne są czytniki książek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dobie pandemii wiele bibliotek próbuje radzić sobie z sytuacją. Czytelnicy nie mogą wybierać książek krążąc między regałami. Dla wielu z nich to problem, dla innych jest nim ryzyko zakażenia koronawirusem.

Niektóre biblioteki postanowiły skorzystać ze wsparcia ze strony Biblioteki Narodowej i oferują kody umożliwiające korzystanie z aplikacji Legimi. Dzięki niej, na telefonie, tablecie czy komputerze, można mieć dostęp do kilkudziesięciu tysięcy tytułów.

W Krzeszowicach oprócz tego czytelnicy zamiast papierowych książek mogą pożyczyć czytniki. Na razie są ich cztery.

- To sprzęt popularny wśród młodych ludzi, ale ma funkcje ułatwiające czytanie seniorom, choćby możliwość powiększania liter czy podświetlania tekstu - tłumaczy Klaudia Węgrzyn dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki w Krzeszowicach.

Czytniki można także pożyczyć np. w bibliotece w Trzebini. W Chrzanowie na razie takich urządzeń nie ma. Dla osób niewidomych i słabowidzących dostępne są natomiast „Czytaki", urządzenia służące do słuchania książek.

Szczegółowych informacji na temat dostępnego sprzętu i zasad jego wypożyczenia można się dowiedzieć bezpośrednio w bibliotekach.