Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zeppelin - lotnicze zegarki dla pasjonatów

09.02.2021 01:10 | 0 komentarzy | 1 255 odsłona | red

Materiał promocyjny

Podręczne zegarki kieszonkowe, takie jak te, które produkowane są przez niemiecką firmę Zeppelin, zostały stworzone po to, abyśmy swobodnie i w łatwy sposób, mogli mierzyć dostępny nam czas dobowy. Niewielkie urządzenie, wynalezione przez Petera Henleina w 1504 roku, cieszyło się największą popularnością do momentu wybuchu I wojny światowej. Graf von Zeppelin, założyciel marki, był kontynuatorem jego konstrukcyjnej myśli.
0
Zeppelin - lotnicze zegarki dla pasjonatów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego warto postawić na zegarki Zeppelin?

Dlaczego zegarki Zeppelin to rodzaj zegarków innych niż wszystkie i co sprawia, że są aż tak wyjątkowe? Niemiecka marka Zeppelin, która odpowiedzialna jest zarówno za pomysł na zegarek, który nosimy na ręku, jak i ten bez paska, chowany zwykle w kieszeni spodni. Przed I wojną światową, większą popularnością, cieszyły się zegarki zaczepiane o ogniwa łańcucha, ale wkrótce model ten uległ gwałtownemu wyparciu i moda zmieniła ogólnie przestrzegany schemat. Wojna okazała się bezlitosna, również dla przedmiotów. Zegarek noszony na ręku, z którego drwili mężczyźni, wkrótce stał się ich ulubionym dodatkiem do garnituru.

Zegarki Zeppelin, to przedmioty pełne sentymentów, tradycji i historii niezwykłych ludzi, Mechaniczne pudełka z drgającą sprężynką, będące pomysłem Petera Henleina, miarowo tykają, odmierzając czas zgodnie z harmonogramem przyjętym przez nasz świat.

Zeppelin, czyli klasyczny zegarek dla fanów awiacji

Ten modny i zgrabny przedmiot był wówczas przyrządem charakterystycznym raczej dla kobiet i to głównie one sprawiły, że zegarki naręczne z bransoletą lub paskiem, stały się tak powszechnie używane i znane na całym świecie. Mężczyźni uznawali je za rodzaj biżuterii, dlatego wybierali dla siebie zegarki zaczepiane na metalowych łańcuszkach i chowane w kieszeniach spodni. Wojna jednak wpłynęła na to, że również i oni, szybko przekonali się o funkcjonalnym zastosowaniu zegarka zapinanego i nakładanego na nadgarstek oraz pożytecznych właściwościach tarczy, na której szukanie nie trzeba tracić czasu w okopie.

Jaką serię zegarków Zeppelin wybrać?

Marka Zeppelin docenia swoich pierwotnych twórców, dlatego jej produkty często nawiązują do ich imion i nazwisk. Cel temu przyświecający jest szlachetny, chodzi między innymi o to, by nie zostali oni  zapomniani. Graf von Zeppelin był autorem pierwszego sterowca szkieletowego. Limitowana Edycja kolekcji 100 Years została wydana na jego cześć oraz po to, by podkreślić znaczenie rocznicy firmy. Ten model jest prestiżowy, mimo swojego dość skromnego wyglądu, powinien zwrócić uwagę kolekcjonerów.

Paul von Hindenburg, który był prezydentem Republiki Weimarskiej to kolejna znamienita postać wyróżniona przez markę Zeppelin. Jego nazwiskiem ochrzczono największy, pasażerski sterowiec świata. Stąd seria zegarków Zeppelin Hindenburg klasycznie wykonanych małych arcydzieł, o wzorach, które mogą trafić w gust praktycznie każdego mężczyzny, który ceni swój czas oraz pracę. Zegarek Zeppelin z ten serii to hołd dla ważnej postaci z historii Niemiec zamknięta w eleganckim i pełnym klasy czasomierzu.

Seria Zeppelin Rome to zegarki, które powinny trafić w gust osób młodszych o mniej tradycyjnym usposobieniu. Ciekawie wykonane, wyposażone w dużą przejrzystą tarczę, Zeppeliny z serii Rome, złamią serce miłośników chronografu, precyzyjnego sekundnika i szkła mineralnego.

Od sterowca do produkcji zegarków - Zeppelin

Eleganckie i zawsze modne, kieszonkowe zegarki Zeppelin, ze względu na swoją historię i pochodzenie, do dziś dnia, uważane są, za jedną z najbardziej uznanych marek zegarków na świecie. To rzecz, której posiadanie, wyróżni nas spośród tłumu, sprawi, że poczujemy się lepiej sprawdzając godzinę, gdy spoglądamy na zegarek, który nosimy zgodnie z przyjętym standardem, zawsze na prawej ręce. Choć niepozorny, Zeppelin w branży zegarmistrzowskiej jest jak BMW czy Cadillac w świecie motoryzacyjnej. Symbolizuje wiedzę, władzę i najlepsze jak dotąd, sprawdzone wartości, którymi powinien kierować się każdy z nas, pomimo tego, że być może wydają się nam one czasem zbyt przestarzałe i nieaktualne.

Materiał promocyjny