Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Korzyści z uprawiania jogi

09.02.2021 01:01 | 0 komentarzy | 1 660 odsłona | red

Materiał promocyjny

Joga to system ćwiczeń opartych na filozofii indyjskiej. Ćwicząc jogę, ćwiczymy nie tylko ciało, ale też umysł.
0
Korzyści z uprawiania jogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jogę może uprawiać każdy niezależnie od wieku, płci, wagi i kondycji. Wystarczy tylko odrobina chęci, wygodny ubiór i mata do jogi kupiona w marbo-sport.pl. Większość asan ma różne warianty, które mogą być wykonywane przez osoby początkujące oraz cierpiące na różne schorzenia.

Poprawa wydolności organizmu

Joga to doskonały sposób na poprawę wydolności organizmu. Mięśnie staną się mocniejsze, ciało bardziej elastyczne.

Korzystne zmiany we krwi

U osób praktykujących jogę można zauważyć korzystne zmiany we krwi. Wzrasta ilość antyoksydantów, które usuwają z organizmu wolne rodniki, oczyszczają go z toksyn i na dłużej zapewniają młody wygląd i dobre samopoczucie.

Dzięki jodze obniża się poziom glukozy, cholesterolu, sodu i trójglicerydów we krwi. Zwiększa się ukrwienie i dotlenienie tkanek, ciśnienie krwi utrzymuje się na właściwym poziomie. Joga zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych – miażdżycy, cukrzycy, zawału serca, otyłości.

Wzmocnienie kości

Regularne praktykowanie jogi opóźnia i spowalnia procesy starzenia się chrząstki, wzmacnia kości, zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy, zapobiega złamaniom.

Korekta postawy

Ważną korzyścią z uprawiania jogi jest korekta postawy, nawet tej wadliwej. Dzięki jodze można korygować niektóre wady wrodzone i zapobiegać powstawaniu wad nabytych. Efektem uprawiania jogi jest zmniejszenie dolegliwości bólowych pleców, szyi, karku, barków oraz ochrona dysków przed uszkodzeniami.

Odporność na stres

Dzięki asanom stajemy się bardziej odporni na stres, zwiększa się nasza równowaga psychiczna i stabilność emocjonalna, nabieramy większego dystansu do codziennych wydarzeń i do otoczenia.

Sposób na relaks

Ćwicząc jogę uczymy się prawidłowego, przeponowego oddychania, uspokajamy myśli, wyciszamy się, koncentrujemy się na chwili obecnej, nie myślimy o problemach. Zmniejsza się zmęczenie, poprawia się samopoczucie, pamięć, koncentracja. Joga to doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu. U osób ćwiczących jogę poprawia się też jakość snu.

Sposób na utratę tkanki tłuszczowej

Joga to także sposób na utratę tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni. Jest to jednak proces długotrwały. Regularnie uprawiana joga przyspiesza przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn, a to pomaga zachować zgrabną sylwetkę.

Na efekty jogi nie musimy czekać długo. Niektóre korzyści widoczne są już po pierwszym treningu.

Materiał promocyjny