Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Bezpieczne podróżowanie 2021, czyli jak dobrze zaplanować wakacje

26.01.2021 18:50 | 0 komentarzy | 1 325 odsłona | red

Materiał promocyjny

W czasie epidemii nie musisz rezygnować z zasłużonych wakacji. Rozsądne zaplanowanie wyprawy i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wystarczą, abyś wciąż z przyjemnością mógł odbywać podróże.
0
Bezpieczne podróżowanie 2021, czyli jak dobrze zaplanować wakacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez większość 2020 roku podróżowanie nie było możliwe. Wielu z nas zrezygnowało z wakacyjnych wyjazdów z obawy przed zakażeniem koronawirusem. Na szczęście sytuacja zmienia się i można zacząć planować wyjazdy. Od wielu miesięcy żyjemy w rzeczywistości epidemii. Dziś już przywykliśmy do obowiązku noszenia maseczek i stosowania zasad inteligentnej izolacji. Podwyższone standardy bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej również stały się normą. Skoro znamy i przestrzegamy tych zasad w życiu codziennym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również podczas urlopu się do nich stosować.

Jak będą wyglądały podróże po 2020 roku?

Po wielu tygodniach zamknięcia z radością ruszymy znowu zwiedzać świat – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Zmiany, które musieliśmy przyswoić (maseczki, dezynfekcja, pomiar temperatury), stały się codziennością. I wiemy, że pozostaną z nami jeszcze przez długi czas.

Zasady, które obowiązują w Polsce, znamy wszyscy. Jednak nie wszędzie są one takie same. A musisz pamiętać, że wyjeżdżając na wakacje do innego kraju, musisz przestrzegać obowiązującego w nim prawa. Zatem zanim zdecydujesz się na wyjazd zagraniczny, dokładnie zapoznaj się z restrykcjami sanitarnymi, które obowiązują na miejscu.

W wielu krajach pasażerowie samolotów bezpośrednio po wylądowaniu poddawani są testom PCR na obecność koronawirusa. Musisz liczyć się również z tym, że jeśli test będzie pozytywny, zostaniesz poddany kwarantannie. Dlatego jeśli jeszcze nie chorowałeś, przed wylotem na urlop zachowaj szczególną ostrożność. Możesz również zbadać się w Polsce, aby mieć pewność, że pojedziesz zdrowy. Nie chcesz przecież spędzić urlopu zamknięty w pokoju hotelowym.

Wielką nadzieją dla podróżników są szczepienia – osoby, które z nich skorzystały, prawdopodobnie nie będą poddawane testom. Przepisy o kwarantannie i izolacji po kontakcie z osobą chorą również nie będą ich dotyczyły.

Planuj krótkoterminowo

Największą przeszkodą w planowaniu wyjazdów nie jest sam koronawirus, lecz sytuacja, która zmienia się bardzo dynamicznie. Dziś już nie możesz zaplanować wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, bo może się okazać, że kolejny lockdown zniweczy Twoje plany. Podróże planuj zatem z niewielkim wyprzedzeniem, dokładnie obserwując sytuację epidemiczną. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko strat finansowych w przypadku odwołania wyjazdu.

Stawiamy mocny akcent na bezpieczeństwo, dlatego ubezpieczenie turystyczne jest absolutnie konieczne. Warto, abyś wybrał takie, które w katalogu ryzyk ma również zakażenie koronawirusem. Wówczas polisa pokryje niemałe koszty leczenia za granicą. Musisz pamiętać, że nie tylko wirus może Ci się przytrafić w podróży. Są również inne zdarzenia, na wypadek których warto się zabezpieczyć. Szczególnie gdy planujesz wyjazd z dnia na dzień, powinieneś wykupić ubezpieczenie podróżne z pakietem assistance – poza pieniędzmi otrzymasz również praktyczną pomoc.

Materiał promocyjny