Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Szykują się duże zmiany w rozkładach jazdy. Autobusy ominą niektóre przystanki

14.01.2021 18:30 | 5 komentarzy | 6 920 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 20:00
Ze względu na przebudowę wiaduktów i dróg w Chrzanowie, część autobusów miejskich pojedzie wkrótce zmienioną trasą.
5
Szykują się duże zmiany w rozkładach jazdy. Autobusy ominą niektóre przystanki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ZKKM w Chrzanowie zdecydował o utworzeniu tymczasowego dworca autobusowego w rejonie ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. Ma to związek z zamknięciem przebudowywanych wiaduktów kolejowych w mieście.

Ozbacza to, że już od 21 stycznia (czwartek) część autobusów miejskich pojedzie zmienioną trasą.

Oto planowane zmiany tras przejazdów autobusów ZKKM w Chrzanowie

  • Autobusy jadące od ul. Podwale (linie 3, 8, 17b, 25, 30, 32a, 35 i 38) zamiast skręcać w ul. Krakowską, pojadą ul. Trzebińską. Zatrzymają się na przystanku przy Kauflandzie i ruszą dalej, skręcając potem w Wyszyńskiego na tymczasowy dworzec.
  • Autobusy linii 17a i 32b (z Płazy) pojadą jak dotychczas ul. Szpitalną, skręcą w ul. Trzebińską, zatrzymując się na przystanku przy Kauflandzie. Następnie ruszą dalej w kierunku tymczasowego dworca na Wyszyńskiego.
  • Autobusy linii 31 (z Kościelca) nie pojadą jak dotychczas ul. Szpitalną, tylko od szpitala ruszą północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa w kierunku dworca przy ul. Zielonej (stamtąd rozpoczną też kursy w stronę szpitala). Autobusy pominą więc przystanek przy Szpitalnej (za rondem). Zatrzymają się jednak na pobliskim przystanku przy ul. Topolowej.
  • Pojazdy kursujące od Trzebini (linie 9 i 15) nie pojadą do przystanku przy Trzebińskiej (koło Biedronki), tylko skręcą wcześniej w stronę północno-wschodniej obwodnicy Chrzanowa i pojadą w stronę dworca przy ul. Zielonej. Większość kursów (26 w dni robocze) "dziewiątki" ruszy z powrotem w stronę obwodnicy i dalej w kierunku przystanku Trzebinia Bereska (ominą przystanki Chrzanów: Śródmieście, ZUS, Sienna, Podwale i Trzebińska). Niektóre kursy linii 9 (12 połączeń w dni robocze) natomiast, przede wszystkim te w godzinach szczytu, pojadą dotychczasową trasą.
  • Wyruszające na trasę z tymczasowego dworca przy Wyszyńskiego autobusy linii 3 ominą teraz przystanki Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS i Chrzanów Sienna. Pojadą ul. Trzebińską (zatrzymując się na przystanku przy Biedronce), potem ul. Podwale i Fabryczną.
  • Wyruszające na trasę z tymczasowego dworca przy Wyszyńskiego autobusy linii 8 i 38 ominą teraz przystanki Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS i Chrzanów Sienna (z wyjątkiem trzech kursów linii 38, które nadal będą się rozpoczynać z dworca przy Zielonej: po godz. 12, 14 i 15). Pojadą ul. Trzebińską (zatrzymując się na przystanku przy Biedronce), potem ul. Podwale i Borowcową.
  • Wyruszające na trasę z tymczasowego dworca przy Wyszyńskiego autobusy linii 17a i 17b ominą przystanki Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS i Chrzanów Sienna. Pojadą ul. Trzebińską, (zatrzymując się na przystanku przy Biedronce), skąd skręcą w ul. Szpitalną.
  • Wyruszające na trasę z tymczasowego dworca przy Wyszyńskiego autobusy linii 25 ominą teraz przystanki Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS i Chrzanów Sienna. Pojadą ul. Trzebińską (zatrzymując się na przystanku przy Biedronce), potem ul. Podwale, Sienną i Stara Huta.
  • Wyruszające na trasę z tymczasowego dworca przy Wyszyńskiego autobusy linii 30, 32a, 32b i 35 ominą teraz przystanki Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS i Chrzanów Sienna. Pojadą ul. Trzebińską (zatrzymując się na przystanku przy Biedronce), potem ul. Podwale, skąd skręcą w Pogorską.

Przeczytaj również:

W Chrzanowie powstanie tymczasowy dworzec autobusow

Wójt i radni z Babic piszą do ministra w sprawie wstrząsów w kopalni Janina

Trzech kierowców straciło prawo jazdy w niespełna trzy godziny

Zaparkowane samochody zablokowały przejazd auta odśnieżającego drogę

Korki na drogach. Kierowcy mówią, że zima znów zaskoczyła drogowców

Zobacz wyremontowany przejazd kolejowy do Puszczy Dulowskiej (WIDEO)

Samochód dachował na Słowackiego w Trzebini

Finał Miss Polski Nastolatek z udziałem chrzanowianki zobaczysz w telewizji