Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Małopolskie Urzędy Skarbowe. Jak się w nich nie zgubić?

17.11.2020 20:25 | 0 komentarzy | 767 odsłon | red

Materiał promocyjny

Złożenie zeznania, pobranie zaświadczenia o dochodach... lista spraw, z którymi obywatel przychodzi do urzędu skarbowego jest długa. Podpowiadamy jak ułatwić sobie kontakt z urzędem, tak by się w nim nie... "zgubić".
0
Małopolskie Urzędy Skarbowe. Jak się w nich nie zgubić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W województwie małopolskim funkcjonuje obecnie 27 urzędów skarbowych: Urząd Skarbowy Bochnia, Urząd Skarbowy Brzesko, Urząd Skarbowy Chrzanów, Urząd Skarbowy Dąbrowa Tarnowska, Urząd Skarbowy Gorlice, Pierwszy Urząd Skarbowy Kraków, Drugi Urząd Skarbowy Kraków, Urząd Skarbowy Kraków Krowodrza, Urząd Skarbowy Kraków Stare Miasto,Urząd Skarbowy Kraków Śródmieście, Urząd Skarbowy Kraków Nowa Huta, Urząd Skarbowy Kraków Podgórze, Urząd Skarbowy Kraków Prądnik, Urząd Skarbowy Limanowa, Urząd Skarbowy Miechów, Urząd Skarbowy Myślenice, Urząd Skarbowy Nowy Sącz, Urząd Skarbowy Nowy Targ, Urząd Skarbowy Olkusz, Urząd Skarbowy Oświęcim, Urząd Skarbowy Proszowice, Urząd Skarbowy Sucha Beskidzka, Pierwszy Urząd Skarbowy Tarnów, Drugi Urząd Skarbowy Tarnów, Urząd Skarbowy Wadowice, Urząd Skarbowy Wieliczka, Urząd Skarbowy Zakopane.

Wykaz małopolskich urzędów skarbowych można znaleźć na stronie internetowej: urzadskarbowy.eu/spis-urzedow/malopolskie/ Na stronie znajdują się też informacje o godzinach pracy urzędów oraz ich zasięgach terytorialnych - czyli terenie, którego mieszkańcy podlegają pod dany urząd. Jeżeli więc jakiś obywatel ma wątpliwości w jakim urzędzie powinien się rozliczyć może to sprawdzić w bardzo łatwy sposób - wystarczy kilka ruchów myszką komputerową lub palcem po ekranie smartfona.

Obszerne i przejrzyste informacje zamieszczane w internecie to niejedyny dowód, że polskie urzędy skarbowe podążają z duchem czasu. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii często okazuje się, że fizyczna obecność interesanta w urzędzie w ogóle nie jest konieczna. Zeznanie podatkowe możemy z łatwością złożyć dzięki programowi e-PIT:  urzadskarbowy.eu/twoj-e-pit/ Program  e-PIT zawiera komplet deklaracji podatkowych, jest prosty w obsłudze i bezpieczny. Rozliczenie naszego PIT-a drogą elektroniczną jest pod wieloma względami bardziej praktyczne niż tradycyjna metoda: usprawnia pracę urzędu, ale jest też wygodne dla obywatela, który nie musi fatygować się do urzędu i stać w długich kolejkach. Ułatwiona jest także korekta takiego zeznania i przechowywanie dokumentów. Nie bez znaczenia jest także, że korzystając z e-rozliczeń pomaga się środowisku naturalnemu - więcej dokumentów elektronicznych to mniej tych papierowych, a co za tym idzie mniej ściętych drzew. Wreszcie z e-PITa każdy może korzystać w dowolnym, najbardziej dla siebie dogodnym momencie. Urząd "stacjonarny" niekoniecznie jest w stanie zaoferować taki komfort.

Warto zaprzyjaźnić się z nowymi technologiami, które ułatwiają kontakt z urzędem. Dzięki nim życie staje się przyjemniejsze, a konieczność złożenia deklaracji podatkowej nie jest już udręką. A jeśli skorzystanie z platformy sprawi problem. Wtedy, tak jak urzędzie zawsze można o pomoc poprosić odpowiedniego pracownika US. Choćby telefonicznie.

 

Materiał promocyjny