Nie masz konta? Zarejestruj się

Płaza

Najgorsze już za nimi? Sytuacja w DPS się stabilizuje

10.11.2020 17:39 | 0 komentarzy | 4 743 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Nie chcą zapeszać, ale jest lepiej niż w zeszłym miesiącu. Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Płazie zdaje się wygasać.
0
Najgorsze już za nimi? Sytuacja w DPS się stabilizuje
Ścisły reżim sanitarny obowiązuje w dobie pandemii w DPS w Płazie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdaje się, bo nie wiadomo, czy wirus znów nie przypuści ataku. Ale statystyki są zdecyowanie lepsze niż jeszcze kilka tygodni temu.

Przypomnijmy: u 25 osób w DPS w Płazie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wśród zakażonych było 5 pracowników. 40 osób przebywało na kwarantannie.

To był trudny czas dla placówki. Funkcjonowała w ostrym reżimie sanitarnym. Tak jest zresztą nadal, choć statystyki dziś wyglądają znacznie lepiej. Prawie wszyscy zakażeni już ozdrowieli. Z pracowników jeszcze tylko jedna osoba jest chora na COVID-9, z mieszkańców - również.

- Wciąż jednak funkcjonujemy w wewnętrznej kwarantannie. Dla bezpieczeństwa nie przemieszczamy się między budynkami - ani pracownicy, ani mieszkańcy - mówi Kazimiera Żmudzińska.
Przyznaje, że mieszkańcy DPS są już zmęczeni tą sytuacją. Dopóki jednak ognisko zakażenia nie zostanie całkowicie wygaszone, ograniczenia są konieczne.