Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Dojazd do szpitala z utrudnieniami

07.07.2011 13:41 | 5 komentarzy | 10 103 odsłon | red
Od poniedziałku, 11 lipca, kierowcy jadący w stronę szpitala mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Inaczej będą też kursować jadące tam autobusy. Wszystko to związane jest z planowaną budową ronda przy ul. Topolowej i obwodnicy pn.-wsch. Chrzanowa. Utrudnienia potrwają cztery miesiące.
5
CHRZANÓW. Dojazd do szpitala z utrudnieniami
W związku z planowaną zmianą organizacji ruchu na szpitalnym parkingu już pojawiły się nowe znaki, m.in. zakaz zatrzymywania się i postoju. Kierowcy jeszcze ich nie zauważają.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulica Topolowa na wysokości lecznicy zostanie zamknięta. Dojazd do szpitalnego parkingu będzie jednak możliwy.

Zarówno od strony Piły Kościeleckiej, jak i od strony ul. Szpitalnej w Chrzanowie na parking każdy dojedzie. Na wysokości ul. Skłodowskiej-Curie stanie sygnalizacja świetlna. Przewidziano tam ruch wahadłowy. Przy dwóch wjazdach na parking kierowcy zastaną bramki.

- Osoby jadące z Chrzanowa i Trzebini będą mogły z postoju wrócić tą samą drogą. Parking nie może jednak służyć za drogę tranzytową – podkreśla dyrektor szpitala Ewa Potocka.

Na ul. Topolową zaplanowano kursy tylko dwóch linii autobusowych: 331 i M-P. Pierwsza dojedzie niemal pod szpitalne drzwi i zawróci na Chrzanów na pętli za lecznicą. Autobusy M-P, jako jedyna linia kursować będą między Chrzanowem a Piłą Kościelecką w obydwie strony. Przystanek do wsiadania i wysiadania przewidziano tuż przy wejściu do szpitala. Autobusy 317, 325, 332 i 342 pojadą z pominięciem przystanku na ul. Topolowej, zatrzymując się przy starym szpitalu. Ponadto 342 nie obsłuży przystanków Chechło kąpielisko, Piła folwark i Piła skrzyżowanie.

- Dla karetek pogotowia ratunkowego wyznaczyliśmy alternatywną drogę przez ulicę Cichą w Chrzanowie – dodaje Ewa Potocka.

Andrzej Cezar, dyrektor ds. technicznych w szpitalu apeluje, żeby kierowcy zwracali uwagę na znaki. Niektóre już stanęły pod szpitalem.
(e)