Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Trzy powody, dla których warto wybrać wegańskie kosmetyki

26.10.2020 23:09 | 0 komentarzy | 764 odsłony | red

Materiał promocyjny

Obecnie coraz większą wagę przywiązujemy do tego, jakie składniki zawierają kupowane przez nas kosmetyki oraz jaki mogą wywierać one wpływ na nasze ciało. Nic dziwnego zatem, że tak często wybieramy produkty naturalne, które w założeniu mają być delikatniejsze dla naszej skóry oraz pozbawione szkodliwych substancji syntetycznych. Coraz większą popularnością cieszą się także kosmetyki wegańskie, które powstają bez użycia jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

0
Trzy powody, dla których warto wybrać wegańskie kosmetyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zatroszcz się o siebie i o środowisko

Jeśli podejmujemy decyzję o rezygnacji ze spożycia mięsa, mleka czy jajek, to idealnym dopełnieniem naszej proekologicznej postawy będzie wybór kosmetyków, których składniki ani nie pochodzą od zwierząt ani nie były na nich testowane. Warto również pamiętać o tym, że dla większości marek oferujących wegańskie artykuły pielęgnacyjne, troska o naszą planetę jest kluczową kwestią na każdym etapie produkcji. Dlatego też mamy pewność, że na przykład opakowania po kosmetykach zostaną w stu procentach przerobione i wykorzystane ponownie. W przypadku produktów cruelty-free mamy również gwarancję, że ich skład został dokładnie sprawdzony i zawiera wyłącznie komponenty pochodzenia roślinnego i mineralnego - oznacza to całkowitą kontrolę nad tym, czego używamy do pielęgnacji naszej skóry.

Postaw na naturalną ochroną

Życie w zgodzie z naturą jest nie tylko przyjazne środowisku, ale także korzystne dla naszego zdrowia. Wegańskie kosmetyki nie zawierają bowiem żadnych składników, które mogłyby być toksyczne lub niebezpieczne dla naszej skóry, dlatego ryzyko podrażnień jest dużo mniejsze niż w przypadku artykułów tradycyjnych. I choć mogłoby się wydawać, że pozbawienie produktów niektórych substancji może mieć negatywny wpływ na ich skuteczność, to jednak twórcy coraz częściej znajdują rozwiązanie tego problemu. Chociażby polska marka Resibo łączy w swoich preparatach tak wyjątkowe naturalne komponenty jak ekstrakt z nasion dyni czy wyciągi z korzenia rabarbaru, szałwii lekarskiej, skórki cytryny, ziela nawłoci i ruszczyka kolczastego. Dlatego właśnie jej płyny miceralne, balsamy do ciała czy peelingi do twarzy mają tak silne właściwości nawilżające, oczyszczające, wzmacniające i ochronne.

Czy wegańskie kosmetyki są warte swojej ceny?

Eko-kosmetyki to jeden z wiodących trendów w branży beauty, dlatego wegańskie produkty są obecnie na rynku dużo łatwiej dostępne niż jeszcze kilka lat temu. Obniżyła się także ich cena, choć nadal w porównaniu z tradycyjnymi kosmetykami może wydawać się ona wysoka. Należy jednak wziąć pod uwagę, że składy wegańskich kosmetyków są dużo bardziej przemyślane, a substancje w nich stosowane pochodzą z certyfikowanych źródeł i są wysokiej jakości. Dlatego właśnie wybór produktów marki Resibo gwarantuje efekty, który okażą się warte wydanych pieniędzy. Wejdź do świata naturalnej pielęgnacji, znajdź swój ulubiony kosmetyk cruelty-free i chroń środowisko: makeup.pl/brand/344079.

 

 

Materiał promocyjny