Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

POWIAT. Po burzy: nie ma ofiar, są zniszczenia

21.07.2011 15:14 | 2 komentarze | 6 062 odsłon | red
W środę strażacy odebrali 26 zgłoszeń związanych z obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Mieszkańcom powiatu chrzanowskiego pozalewało piwnice, a na drogi zwaliły się drzewa. Nie było ofiar w ludziach.
2
POWIAT. Po burzy: nie ma ofiar, są zniszczenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę strażacy odebrali 26 zgłoszeń związanych z obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Mieszkańcom powiatu chrzanowskiego pozalewało piwnice, a na drogi zwaliły się drzewa. Nie było ofiar w ludziach.

- Wyjeżdżaliśmy w sumie 26 razy, w tym 24 do zalanych posesji. W wodzie stały głównie piwnice, a także poddasza. Dwa otrzymane zgłoszenia dotyczyły zwalonych na drogę drzew – wymienia st. kpt. Wojciech Rapka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Dodaje, że zniszczenia nie były duże, a co najważniejsze, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy otrzymywali zgłoszenia do późnych godzin popołudniowych.

- Nie było potrzeby wsparcia z jednostek ochotniczych straży pożarnych. To potwierdza, że środowa burza nie spowodowała w powiecie chrzanowskim tak dużych strat, jak w sąsiednim powiecie oświęcimskim czy innych miastach w Polsce – zaznacza Rapka.

***
W środę w Chrzanowie, na rondzie i ul. Oświęcimskiej, strażacy neutralizowali rozlany na drodze olej. W akcji uczestniczyły dwa zastępy. Z kolei w Trzebini na ul. Grunwaldzkiej doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w mercedesie. Na jezdnię wylało się 200 litrów oleju napędowego, który strażacy także usunęli.

(jk)