Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Plac zabaw wciąż nieczynny. Czeka na naprawę

25.09.2020 18:30 | 2 komentarze | 1 949 odsłona | Agnieszka Filipowicz

Od prawie roku plac zabaw na osiedlu Młodości w Chrzanowie przy SP nr 8 jest nieczynny. Powód - urządzenia nie nadają się do użytku. Jest szansa, że będzie znów otwarty w październiku.

2
Plac zabaw wciąż nieczynny. Czeka na naprawę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw skradziono kule do wspinaczek. Policja nie znalazła sprawców i postępowanie umorzono. Potem zniszczono karuzelę.  Zepsuła się też jedna z huśtawek. To było jeszcze pod koniec 2019 roku. W tym roku zepsuły się kolejne dwie huśtawki. Prawdopodobnie - przez nieprawidłowe użytkowanie. Niewykluczone, że z urządzeń korzystały osoby dorosłe i liny huśtawek nie wytrzymały obciążenia. Urządzenia zdemontowano, a plac został zamknięty.

- Ze względu na bezpieczeństwo dzieci - tłumaczy dyrektor SP nr 8 w Chrzanowie Jadwiga Banasik.

- Tyle miesięcy minęło, a nasze dzieci wciąż nie mogą korzystać z placu zabaw - narzeka jedna z matek przedszkolaków, uczęszczających do oddziału przedszkolnego w szkole.
Jak dowiedzieliśmy się dziś, jest szansa, że wkrótce plac znów otworzy swe podwoje. Wczoraj dyrektorka szkoła dostała zapewnienie od wykonawcy, że firma naprawi urządzenia i za dwa tygodnie plac będzie gotowy do użytku.