Nie masz konta? Zarejestruj się

Grojec

Pielęgnacja będzie, jak będą pieniądze

05.08.2020 08:00 | 1 komentarz | 1 761 odsłona | Ewa Solak

Parę lat temu na ul. Grojeckiej nasadzono sporo drzew. Mieszkańcy pytają się czemu nikt o nie nie dba.

1
Pielęgnacja będzie, jak będą pieniądze
Jedno z drzew przy ul. Grojeckiej. FOT. nadesłane przez Czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeden z lokalnych pszczelarzy uważa, że drzewa zostały posadzone w złym terminie, gdy zbyt mocno grzało słońce. Od tego się zaczęło.

- Rośliny rosną, ale potrzebują też ingerencji człowieka, żeby je odpowiednio kształtować lub chronić. O te przy ul. Grojeckiej nikt nie dba - uważa mieszkaniec Grojca.

Podkreśla, że konieczne jest wycięcie spomiędzy nich samosiejek. Niektóre są wyższe, niż zasadzone tam lipy. Przydałyby się też pielęgnacyjne cięcia oraz sprawdzenie ich stanu, bo niektóre chorują.

Grzegorz Żuradzki dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg tłumaczy, że działania pielęgnacyjne drzewostanu prowadzone są wtedy, gdy są na to pieniądze i czas.

- W ostatnich paru latach nasadziliśmy setki drzew, o wszystkie chcielibyśmy zadbać, ale w pierwszej kolejności musimy się koncentrować na najpilniejszych sprawach związanych z bezpieczeństwem. Mamy tylko dziesięciu ludzi - mówi Grzegorz Żuradzki.

Dodaje, że jeśli w budżecie PZD zostaną pieniądze, to jesienią na ul. Grojeckiej prace pielęgnacyjne będą przeprowadzone.