Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Prezydenta RP wybierzemy 28 czerwca. O jakich terminach powinni pamiętać wyborcy

04.06.2020 13:00 | 3 komentarze | 1 977 odsłona | Marek Oratowski

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Można w nich głosować m.in. korespondencyjnie.

3
Prezydenta RP wybierzemy 28 czerwca. O jakich terminach powinni pamiętać wyborcy
Zagłosujemy w lokalach wyborczych, ale możliwe będzie też skorzystanie z formy korespondencyjnej , fot. z ubiegłorocznych wyborów do PE w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 16 czerwca mamy czas na zgłaszanie komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju. Natomiast do 26 czerwca taki zamiar mogą zgłosić wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Chodzi o osoby, które rozpoczęły kwarantannę lub izolację po 5 dniu przed dniem wyborów.

Także do 26 czerwca wyborcy głosujący korespondencyjnie w kraju będą mieli czas na wrzucenie kopert zwrotnych do nadawczych skrzynek pocztowych.

Samo głosowanie w lokalach wyborczych odbędzie się 28 czerwca w godzinach od 7 do 21. Wtedy też możliwe będzie dostarczenie kopert zwrotnych (od głosujących korespondencyjnie) przez Pocztę Polską oraz urzędy gmin do właściwych obwodowych komisji wyborczych. A także dostarczenie kopert zwrotnych przez wyborców osobiście lub za pośrednictwem innych osób do właściwych obwodowych komisji wyborczych.

Członkowie komisji otrzymają jednorazowe rękawiczki i przyłbice. Lokale mają być wietrzone i dezynfekowane.