Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Koronawirus. Zwolnienie ze składek ZUS w Małopolsce na ponad 152 mln złotych

07.05.2020 13:00 | 0 komentarzy | 1 681 odsłona | Marek Oratowski

W Małopolsce ponad 78,4 tysięcy płatników zostało zwolnionych z opłacenia składki za marzec 2020 roku. W tej grupie są też mieszkający na terenie działalności chrzanowskiego oddziału ZUS-u.

0
Koronawirus. Zwolnienie ze składek ZUS w Małopolsce na ponad 152 mln złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krakowski oddział ZUS zatwierdził zwolnienie składki za marzec na 73 mln złotych, co jest najwyższą kwotą w województwie. Skorzystało z tego zwolnienia 35,6 tys. osób. W sądeckim ZUS zwolniono 19,6 tys. płatników na łączną kwotę 34,6 mln złotych. Chrzanowska placówka ZUS-u zatwierdziła zwolnienia dla 12,9 tys. przedsiębiorców na kwotę 25,4 mln złotych.

W całym kraju zwolniono ze składki za marzec niemal 800 tysięcy przedsiębiorców. Łączna kwota przekroczyła 1,6 mld złotych.

- Wnioski o pomoc z tarczy antykryzysowej są traktowane priorytetowo. Do ich rozpatrywania został uruchomiony specjalny system. To ułatwia i przyśpiesza pracę. Podobny był już wykorzystany przy realizacji wniosków o przejście na emeryturę. Jeżeli przedsiębiorca jest uprawniony do zwolnienia z opłacenia składek, to zadłużenie zniknie z konta. Otrzyma także informację na PUE. Decyzję wydajemy tylko w przypadku odmowy zwolnienia - informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w Małopolsce.