Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Odpady mogą zatkać pompy i rurociągi. Nie tam jest ich miejsce!

05.04.2020 22:12 | 3 komentarze | 4 040 odsłony | Alicja Molenda

Wodociągi zapewniają o dobrej jakości wody badanej na bieżąco w laboratorium i apelują o niewrzucanie środków higienicznych do kanalizacji, bo grozi to poważnymi awariami.

3
Odpady mogą zatkać pompy  i rurociągi. Nie tam jest ich miejsce!
Laboratorium chrzanowskich wodociągów. źródło: wodociagi.chrzanowskie.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wodociągi Chrzanowskie, pomimo ograniczeń bezpośredniego kontaktu z odbiorcami usług, prowadzą w sposób ciągły wszelkie prace w pełnym zakresie działalności przedsiębiorstwa. Nie ma żadnych zakłóceń pracy w utrzymaniu dostaw wody i odbioru ścieków, prawidłowo funkcjonują wszystkie ujęcia wody, oczyszczalnie ścieków oraz inne obiekty produkcyjne i technologiczne. Na bieżąco prowadzone są prace awaryjne na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, kontynuowane są rozpoczęte prace inwestycyjne i remontowe - informuje Ryszard Fudałą, rzecznik prasowy przedsiębiorstwa.

Dodaje, że woda dostarczana na terenie gmin Chrzanów, Libiąż i Trzebinia jest na bieżąco monitorowana - także pod kątem bakteriologicznym - przez laboratorium Wodociągów Chrzanowskich oraz Sanepid. Jest dobrej jakości, czysta i zdrowa.

- Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, aby w tym trudnym okresie nie wrzucali do kanalizacji nawilżanych (odkażających) chusteczek i innych środków higieny osobistej, które mogą przyczyniać się do poważnych awarii systemu kanalizacyjnego, zatykając pompy i rurociągi! Zauważyliśmy wzrost tego typu odpadów na oczyszczalniach i na pompowniach, a przypominamy, że powinny one trafiać do pojemników na odpady zmieszane - napisał w komunikacie R. Fudała.