Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

ALWERNIA. Tędy przejedzie każdy pojazd

29.10.2011 09:18 | 2 komentarze | 6 072 odsłon | red
Od piątku możemy przejechać przez nowy most drogowy przy Zalewie Skowronek. Ile lat wytrzyma? - Faktyczna żywotność zależy od właściwej konserwacji. To tak, jak z człowiekiem. Jeśli nie chodzi do lekarza, to szybciej wyciągnie nogi – stwierdza projektant Bernard Kaczmarek z katowickiej firmy Most.
2
ALWERNIA. Tędy przejedzie każdy pojazd
Podczas otwarcia mostu na Skowronku przemawia starosta chrzanowski Adam Potocki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od piątku możemy przejechać przez nowy most drogowy przy Zalewie Skowronek. Ile lat wytrzyma? - Faktyczna żywotność zależy od właściwej konserwacji. To tak, jak z człowiekiem. Jeśli nie chodzi do lekarza, to szybciej wyciągnie nogi – stwierdza projektant Bernard Kaczmarek z katowickiej firmy Most.

Dla kierowców najważniejsza informacja jest taka, że jadąc z Alwerni do Okleśnej, nie muszą już nadrabiać drogi przez Porębę Żegoty, Brodła i Mirów. Nowy most kosztował nieco ponad milion złotych. Połowę dało ministerstwo infrastruktury, resztę powiat chrzanowski i gmina Alwernia.

Podczas otwarcia, jak na „swojską” imprezę przystało, nie zabrakło księdza. Stanisław Marszałek, proboszcz parafii w Okleśnej, solidnie pokropił grupkę osób. Oczywiście, było przecinanie biało-czerwonej wstęgi. Akcent folklorystyczny zapewnił Teatr Ludowy Tradycja. Parę razy zaśpiewywał „budujemy mosty za pieniądze pana starosty”.

Most na Skowronku zalicza się do klasy B.
- To oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń tonażowych – wyjaśnia Zbigniew Zaręba, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
Łukasz Dulowski