Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Chcesz poprawić komfort snu? Zmień materac na sprężynowy!

23.03.2020 14:55 | 0 komentarzy | 1 026 odsłona | red

Materiał promocyjny

Tradycyjne modele sprężynowe zwykle kojarzone są z niewygodnym podłożem pełnym wystających sprężyn, skrzypiących przy każdym, nawet minimalnym ruchu. Szczęśliwie, obraz ten od dawna nie jest aktualny, a nowoczesne materace sprężynowe dorównują wygodą i jakością popularnym modelom wykonanym z pianki.

0
Chcesz poprawić komfort snu? Zmień materac na sprężynowy!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród rozwiązań sprężynowych od lat najlepszymi opiniami cieszą się materace kieszeniowe. Do produkcji materacy tego typu wykorzystuje się sprężyny z drutu o wysokiej jakości, które - odpowiednio rozłożone - zapewniają maksymalny komfort podczas wypoczynku.

Sprężyny Bonellowskie vs. kieszeniowe, czyli co wyróżnia najlepsze materace sprężynowe?

1. Sprężyny typu Bonell

Sprężyny Bonellowskie były szeroko wykorzystywane w starych, klasycznych modelach materacy i do dziś znajdziemy je w najtańszych rozwiązaniach sprężynowych. Materace typu Bonell są wypełnione sprężynami w kształcie klepsydry połączonymi ze sobą sztywnym drutem. Taka konstrukcja zapewnia wytrzymałość sprzętu, ale równocześnie obniża jego komfort użytkowy.

Materace Bonellowskie zupełnie nie sprawdzają się w podwójnych łóżkach. Drgania wywołane przez nacisk ciała (kładzenie się, wstawanie czy zmianę pozycji) mogą zaburzać rytm snu i być odpowiedzialne za kłopoty z zasypianiem u obojga partnerów.

2. Sprężyny kieszeniowe

Typowe dla nowoczesnych materacy sprężynowych. System kieszeniowy opiera się na dużej ilości sprężyn umieszczonych w osobnych płóciennych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprężyny działają niezależnie od siebie, gwarantując wysoką elastyczność punktową i równomierne podtrzymanie całej sylwetki. Kieszonki są ze sobą sklejone, co zapobiega przesuwaniu się sprężyn i odkształceniom sprzętu. Nowatorski sposób konstrukcji pozwolił także zredukować uporczywe skrzypienie i falowanie materaca pod wpływem ciężaru ciała.

Wśród materacy kieszeniowych wyróżniamy modele pocket, multipocket o większym zagęszczeniu sprężyn (przykładem tego rozwiązania jest materac Flamenco marki Hilding dostępny w ofercie sleepinghouse.pl) i luxpocket o maksymalnej gęstości (nawet do 1000 sprężyn/m2).

 

Dla kogo materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe, ze względu na swoją twardość, sprawdzą się w przypadku cięższych użytkowników, którzy potrzebują solidnego wsparcia dla kręgosłupa. Na zbyt miękkich materacach piankowych ich ciało będzie nieustannie się zapadać, co w dalszej perspektywie może powodować bóle pleców i skurcze mięśni.

Materace dodatkowo wyposażone w system stref twardości są polecane dla osób ze schorzeniami natury ortopedycznej. Wyprofilowany materac precyzyjnie dopasowuje się do kształtu sylwetki, zapewniając optymalne podparcie na całej długości kręgosłupa. Takie rozwiązanie pozwala odciążyć mięśnie i stawy, pozwalając na regenerację najbardziej zmęczonych partii ciała.

Ze względu na swoją budowę, materace kieszeniowe będą doskonałym wyborem także dla pary. Sprężyny odseparowane warstwą materiału nie wydają żadnych dźwięków i nie falują, dzięki czemu zapewniają spokojny i komfortowy sen, nawet wtedy, gdy partner niespokojnie wierci się na łóżku.

Jak wybrać najlepszy materac sprężynowy?

Decydując się na zakup materaca sprężynowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii takich jak:

  • rodzaj sprężyn - pocket, multipocket lub luxpocket,
  • twardość materaca - powinna zależeć m.in. od masy ciała, wzrostu i osobistych preferencji użytkownika; za uniwersalne w tym zakresie uważa się materace o twardości H2 dedykowane dla osób o wadze nieprzekraczającej 80 kg,
  • strefy twardości - materace o 3, 5 lub 7 strefach twardości; przyjmuje się, że im więcej stref twardości, tym lepiej,
  • gwarancja - wieloletnie gwarancje mogą być wyznacznikiem wysoko jakościowych materiałów użytych do produkcji materaca,
  • producent - rozwiązania od wiodącej firmy w branży takiej jak Hilding, która produkuje materace od ponad 80 lat, będą gwarancją jakości i wytrzymałości sprzętu.

Artykuł powstał przy współpracy z www.zdrowykregoslup.pl

Materiał promocyjny