Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Co i jak załatwimy w starostwie. Zmiany w wydziale komunikacji

19.03.2020 12:00 | 1 komentarz | 4 871 odsłony | Marek Oratowski

Mieszkańcy obecnie osobiście przyjmowani są przez urzędników tylko w wydziale komunikacji i paszportów starostwa.

1
Co i jak załatwimy w starostwie. Zmiany w wydziale komunikacji
Kolejka do wydziału komunikacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czynne jest tylko wejście główne do budynku. Pisma można zostawiać na dzienniku podawczym. Pracuje wydział komunikacji, ale na nowych zasadach. Przez pewien czas funkcjonowała jedynie rejestracja przez internet.

Od kilku dni chcąc zająć miejsce w kolejce trzeba zadzwonić do wydziału i umówić się na konretną godzinę. Wszyscy stoją na zewnątrz budynku. Proszeni są pojedynczo do przedsionka, gdzie są od nich odbierane dokumenty. Tam też dostają je z powrotem.

- Obsługujemy tylko sprawy niezbędne. To znaczy m.in. rejestrację nowych samochodów, ciężarówek, naczep i przyczep, bo służą do rozwożenia towarów. Odbiór prawa jażdy tez trzeba umówić telefonicznie. Nie ma na przykład konieczności przedłużania dowodów rejestracyjnych, jeżeli skończyło się w nich miejsce. To znaczy można sobie zrobić w terminie badanie u diagnosty i z tym żaświadczeniem potem jeździć - tłumaczy dyrektor wydziału Ryszard Leśniak.

Dodaje, że od 11 marca wszelkie kary pieniężne za nie przerejestrowanie lub nie zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu w terminie 30 dni są zawieszone do odwołania. A te właśnie te sprawy generowały niedawno największe kolejki.