Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. W wydziale komunikacji starostwa powstanie elektroniczny system kolejkowy

18.06.2014 12:47 | 1 komentarz | 6 966 odsłon | red
Od 1 lipca, by załatwić sprawę w wydziale komunikacji starostwa trzeba będzie pobrać bilet i zaczekać, aż wyświetli się nasz numer. Również dwa razy w tygodniu urzędnicy będą pracowali do godziny 17.
1
CHRZANÓW. W wydziale komunikacji starostwa powstanie elektroniczny system kolejkowy
Na razie na sali wydziału komunikacji mieszkańcy stoją jeszcze w klasycznej kolejce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 1 lipca, by załatwić sprawę w wydziale komunikacji starostwa trzeba będzie pobrać bilet i zaczekać, aż wyświetli się nasz numer. Również dwa razy w tygodniu urzędnicy będą pracowali do godziny 17.

Starosta Adam Potocki przyznaje, że wydłużenie pracy w podległym mu urzędzie to efekt pism mieszkańców. Narzekali, że chcąc coś załatwić muszą zwalniać się z pracy. Do tej pory tylko w poniedziałki urząd pracował do godziny 16. Jednak po godz. 15.30 nie można już było stanąć w kolejce w wydziale komunikacji. Nic dziwnego, że – zwłaszcza osoby pracujące spoza Chrzanowa – nie mogły dojechać na czas.

Od 1 lipca w poniedziałki i czwartki urzędnicy będą pracowali od 7 do 17. W te dni w wydziale komunikacji można załatwić sprawę do godz. 16.30. Do tego czasu trzeba się zarejestrować w systemie kolejkowym, jaki zacznie obowiązywać od początku lipca.

- Na naszej sali zostanie ustawiony biletomat z wyświetlaczem, na którym trzeba wybrać bilet, w zależności od rodzaju załatwianej sprawy. Na trzech ekranach będą wyświetlane aktualnie obsługiwane numery. Za każdym razem pojawi się także komunikat głosowy. Dodatkowo na stronie internetowej www.powiat-chrzanowski.pl, po zalogowaniu, z dnia na dzień można będzie zarezerwować sobie kolejkę na konkretną godzinę – tłumaczy Andrzej Walaszek z wydziału komunikacji. Koszt systemu to 34.400 zł. Jego montaż ma zacząć się w przyszłym tygodniu.

O ile pytani przez nas pozytywnie wypowiadali się o wydłużeniu czasu pracy starostwa, to wdrożenie systemu kolejkowego nie u wszystkich wywołuje entuzjazm.

- Będzie duże zamieszanie z tymi numerkami. Lepiej normalnie odczekać. Tym bardziej, że tu nie ma takich dużych kolejek – usłyszeliśmy w poniedziałek od Andrzeja Wojnara z Zagórza.

- To powinno uporządkować kolejkę. Podobnie, jak w ZUS-ie. Bo niekiedy nie bardzo wiadomo, kto za kim stoi – odmienny punkt widzenia przedstawił Sławomir Stanula z Balina, także czekający w kolejce do wydziału komunikacji.
Marek Oratowski