Pierwszy gol nowego gracza nie wystarczył

15.02.2020 12:45 | 15 komentarzy | 5 041 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 09:00

AKTUALIZACJA

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia przegrali w sobotnim sparingu z LKS Czaniec.

15

Sparingi

MKS Trzebinia - LKS Czaniec 1-3 (0-1)

Gol dla MKS: Szymon Barczyk (68-karny)

MKS: Wróbel - Mrożek, Kiczyński, Ruczyński (81. Bugdalski), Marszałek (46. Jarosz), Górka, Barczyk (75. Stachowski), Gałka (46. Sz. Kurek), Wierzba, Zając (46. Szczurek), Sochacki

Trener Szymon Stawowy nie mógł skorzystać w spotkaniu m.in. z rekonwalescentów: Adriana Zybińskiego i Przemysława Knapika (obaj powinni być gotowi do gry na kolejny sparing) oraz Jana Martyniaka (zajęcia na uczelni) i Kacpra Blaszke (choroba).
Zagrał natomiast Szymon Barczyk, którego pozyskaniem MKS jest bardzo zainteresowany. Jak mówi prezes Jacek Pająk, w przyszłym tygodniu będzie rozmawiał z przedstawicielami KS Olkusz na temat transferu tego środkowego pomocnika.
- Do zespołu najprawdopodobniej nie dołączy natomiast Wojciech Grudziński, zawodnik MKS Libiąż - mówi Jacek Pająk.
W pierwszej połowie meczu padł tylko jeden gol. W 34. minucie zdobył go zespół z Czańca. Nie minął kwadrans drugiej odsłony, a śląski czwartoligowiec podwyższył prowadzenie, tym razem po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym.
Dziesięć minut później MKS zdobył kontaktową bramkę po tym, jak Szymon Barczyk wykorzystał jedenastkę. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników z Czańca, którzy w 80. minucie ustalili wynik meczu na 3-1.
- Zespół zagrał bardzo poprawne zawody. Przy wyniku 1-2, gdy mieliśmy znaczącą przewagę straciliśmy jednak trzeciego gola. Prawie 80. minut na boisku przebywał dzisiaj młody Ruczyński i zagrał prawie bezbłędnie - mówi Jacek Pająk.
Kolejny mecz kontrolny trzebinianie rozegrają w najbliższą środę. Zmierzą się w nim z Fablokiem Chrzanów.

W innych meczach kontrolnych:

Nadwiślanin Gromiec - MKS Alwernia 4-2 (Szymon Motyl, Jakub Chandzlik, Jakub Szlęzak, testowany - Tomasz Wójtowicz, Mateusz Taborski)
KS Chełmek - LKS Żarki 7-1 (Tomasz Kustra dwie, Paweł Sermak dwie, Mateusz Stankiewicz, Jakub Wykręt - Przemysław Glistak)
Świt Krzeszowice - Błyskawica Myślachowice 4-4 (gole dla Błyskawicy: Kacper Głowacz, Tomasz Witkowski, Wojciech Chlebda, Sebastian Kaczmarczyk)
Tramwaj Kraków - Fablok Chrzanów 2-5
Wisła Jankowice - LKS Gorzów 0-5
Victoria 1918 Jaworzno - Nowy Brudzowice 2-2
Górnik Sosnowiec - Ciężkowianka Jaworzno 1-5
Wolanka Wola Filipowska - Promyk Bolęcin 6-1
Hejnał Kęty - MKS Libiąż 4-2