Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Bilety kolejowe w górę. Już od 1 lutego

26.01.2020 10:30 | 61 komentarzy | 5 241 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Średnio o 10 proc. wzrosną ceny biletów jednorazowych na pociągi w Małopolsce. Podwyżka nastąpi już od najbliższej soboty.

61
Bilety kolejowe w górę. Już od 1 lutego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach ofert specjalnych obowiązujących w Małopolsce. Należy podkreślić, że mimo wprowadzanej regulacji, ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych - brzmi oficjalny komunikat Kolei Małopolskich.

Przykładowo cena biletu na podróż na trasie Kraków - Krzeszowice wyniesie 5,50 zł (bilet jednorazowy) i 110 zł (bilet okresowy), za przejazd trasą Kraków - Trzebinia trzeba będzie zapłacić 6,50 zł / 165 zł, a trasą Kraków-Oświęcim - 10,00 zł / 205 zł.

Od 17 lutego tego roku w całej Małopolsce nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach organizowanych przez wojewódzki samorząd. Ujednolicone zostaną oferty biletowe w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i POLREGIO. Pasażerowie będą mogli też korzystać z nowej oferty specjalnej - Biletów Małopolskich.